عمومی

موضوع مهم تبیین و روشنگری مردم وظیفه ائمه جمعه است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام سید مهدی قریشی شامگاه یکشنبه در اولین نشست تخصصی ائمه جمعه و اعضای مجمع افطا و روحانیت اهل سنت آذربایجان غربی با موضوع تبیین راهبرد وحدت اظهار داشت: ایشان از دیدگاه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب فرمودند: «مسئله مهم تبیین و روشنگری مردم، وظیفه ائمه جمعه است و باید مطالبات مردم را از مسئولین بپرسند.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با ائمه جمعه سراسر کشور، ائمه جمعه را سخنگوی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: ائمه جمعه باید در شهر خود رفتار پدرانه داشته باشند و قدم بردارند. به سوی وحدت علما و مردم

استاد حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران ویژه این همایش، حفظ وحدت را از دیدگاه توحید دانست و تفرقه را تفکری شیطانی خواند و گفت: اهمیت وحدت به حدی است که یکی از مهم ترین مسائل است. اهداف عبادات مانند نماز جمعه، حج، روزه و زکات، ایجاد وفاق و همدلی میان مسلمانان است.

حجت الاسلام بیذر شیرازی وحدت را اساس ایمان اسلامی دانست و افزود: باید در راستای رنگ دادن به ویژگی های مشترک شیعه و سنی باشیم تا از تفرقه و فرقه گرایی پرهیز کنیم.

در این همایش ماموستا ممد کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز وحدت و انسجام امت اسلامی را یکی از مسائل اساسی اسلام عنوان کرد و گفت: دشمنان در صدد افزایش اختلافات و زمینه سازی برای این امر هستند. افراط گرایی و تفرقه در جامعه اسلامی.

عثمان یوسفی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی استان کردستان نیز به بیان تاریخچه و علل اختلافات و مذاهب اسلامی در تاریخ اسلام پرداخت.

دکمه بازگشت به بالا