عمومی

مکتب شهید سلیمانی تاریخ ساز و پرورش دهنده نسل های آینده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سردار محسن کریمی در آئین گرامیداشت سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی در خمین اظهار کرد: سردار پرافتخار سپاه اسلام شهید والامقام «سید رضی موسوی» یار و همرزم دیرین شهید قدس، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در حمله ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

وی افزود: سردار سید رضی موسوی که از یادگاران پر افتخار دفاع مقدس، فرمانده ای شجاع و خستگی ناپذیر بود حیات خود را در راه خدمت به اسلام و انقلاب گذراند و در میدان‌های نبرد گمنام و مخلصانه تلاش کرد و سرانجام سربلند به آرزوی دیرینه خود رسید.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: شهید موسوی نقش مؤثر و تعیین‌کننده ای در پیشرفت جبهه مقاومت و پیروزی‌های آن داشت و این اقدام تروریستی نشان از عجز دشمنان در برابر رویارویی با رزمندگان مقاومت است و نه تنها خللی در مسیر جبهه مقاومت ایجاد نمی‌کند بلکه اینگونه جنایت‌ها بدون تردید بی پاسخ نخواهد ماند.

وی با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی یک استراتژیک بزرگ بود و جاذبه بی نظیری در میان امت اسلام و دافعه‌ای بزرگ‌تر در برابر دشمنان داشت، گفت: تعبیر مقام معظم رهبری به عنوان رهبر جهان اسلام و یک فقیه جامع الشرایط از شهید سلیمانی به عنوان یک مکتب، بسیار قابل توجه است که باید به آن توجه داشت.

سردار کریمی تأکید کرد: اگر امروز معادلات با محوریت انقلاب اسلامی و گفتمان امامین انقلاب تعریف می‌شود این به برکت مجاهدت‌های شهید قدس، حاج قاسم سلیمانی و همرزمان او همچون سید رضی موسوی است چراکه حاج قاسم در جهان اسلام و در بین ملت‌ها امت سازی کرد.

وی افزود: شهید سلیمانی با الگوگیری از مکتب امامین انقلاب و راه اندازی بسیج مردمی در منطقه ظرفیت‌های مختلف در کشورها را برای دفاع از اسلام پای کار آورد و لذا حاج قاسم از ارکان اساسی مقابله با نقشه‌ها و راهبردهای استکبار جهانی در منطقه بود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه شخصیت کامل و الهام بخش شهید سلیمانی برگرفته از تربیت فاطمی، فرهنگ علوی و عمل حسینی و عاشورایی است، افزود: ایمان واقعی به خدا، بصیرت، دشمن شناسی، مردم دوستی، خدمت صادقانه به مردم و دشمن ستیزی از فاکتورهای مهم مکتب شهید سلیمانی است.

وی ادامه داد: شهادت شهید سلیمانی طوفان بزرگی در بین ملت‌های آزادی خواه به پا کرد و امت‌ها را در نقاط مختلف جهان بیدار و آگاه کرد و امروز به برکت مکتب شهید سلیمانی جبهه مقاومت روز به روز بالنده‌تر و با قوت تر از گذشته به مسیر خود ادامه می‌دهد.

سردار کریمی خاطر نشان کرد: مکتب شهید سلیمانی برخواسته از عقلانیت، معنویت و مقاومت است و علاوه بر اینکه می‌تواند تاریخ ساز، عزت بخش و افتخار آفرین باشد می‌تواند نسل‌های آینده را در دامان خود پرورش دهد و امروز به برکت این مکتب ارزشمند بسیاری از افراد تحت تأثیر این مکتب قرار گرفتند و رشد کردند.

دکمه بازگشت به بالا