عمومی

مگر مثل مردم عادی سربازی رفته‌اید؟

آش عصبانی می شود. امین اسماعیل نژاد به قول خودش سرباز است اما این روزها اصلا پادگان نمی رود. نگوییم چرا یک شهروند باید حتما به پادگان برود، اما درخواستی که اسماعیل نژاد از مسئولان دارد در نوع خود عجیب است.

امروز با یکی از سایت های روزنامه مصاحبه کرد، کشور و زمان را در هم آمیخت و گفت تمام زندگی من در هواست و نمی دانم چه کنم؟ خب چند نکته در این وسط وجود دارد که مهم است و نشان می دهد که یک فرد چقدر می تواند نسبت به همه چیز مطالبه گر باشد.

اولین؛آقای امین اسماعیل نژاد وقتی از جام جهانی برگشتید در اینستاگرام استوری گذاشتید و خواستید به گرگان بروید. متن پیامی که برای شما ارسال شد در اینترنت است و آنقدر محترمانه بود که احساس کردید از شما خواسته اند به گرگان بیایید و با لباس نظامی معمولی برای دیدار با فرمانده محترم استان حاضر شوید اما این همین متن هم برای شماست. حدس زدید!

دیگر؛فرق شما با دیگر سربازان این مملکت چیست؟وقتی می گوییم سرباز مردم تصور می کنند هر روز صبح به پادگان می روی و طبق معمول خدمت مقدس خود را انجام می دهی، اما شاید خیلی ها ندانند که وقتی می گویید اگر هستید سرباز، این سرباز یعنی تمرین با تیم پاس گرگان که همان تمرین است.

سومین؛پاس گرگان چه اشکالی دارد که اگر در این تیم بازی کنی اتحاد را تهدید کردی که لباس نظامی بپوشی و به پادگان بروی به خاطر خدا! اما فکر نمی کنم اگر لباس نظامی پوشیده بودید اینقدر سر و صدا نمی کردید که چرا فدراسیون کاری نمی کند که من در تیم باب میلم بازی کنم!

چهارم؛گفتی نمی توانی از آن سطح بیایی و به گرگان بروی. شما گفتید به دلیل شرایط نظامی نمی توانید لژیونر شوید، اما حداقل در کشور خود می توانید برای هر تیمی که بخواهید بازی کنید. خوب این یعنی زدن زیر میز اگر قانون قانون است برای همه باید همینطور باشد چند ماه دیگر خدمت (ورزش با پاس گرگان) ندارید و بهتر نیست دندان نگه دارید. روی جگر تا این چند ماه مبارک سپری شود.همچنین همه جوانانی که در شرایط سخت و بعضاً لب مرز خدمت کردند.شاید خیلی از آنها ورزشکار نباشند اما مدارک تحصیلی عالی دارند و خدمت سربازی خود را با سلاح در دست

پنجم؛تیم ملی را مقصر ندانید این که گفتید شش ماه برای تیم ملی همه چیز دادید فقط به خاطر تیم ملی نبود اگر برایتان سخت است در تیم ملی تیم نباشید. چرا بازی و تیم ملی را مقصر می دانید؟مردم را پشت سر می گذارید بارها در مصاحبه ها از عدم آمادگی روحی صحبت کردید، از اینکه اصلاً تمرکز ندارید و به زور با گرگانی ها تمرین می کنید. خب یا سربازی یا نیستی، اگر سربازی باید به خیلی چیزها احترام بگذاری.

ششم؛بد نیست نفس خود را حبس کنید و توقع خود را پایین بیاورید. گفتید مثل سعید معروف و محمد موسوی نیستید و گفتید مسائل مالی هم در این راه بی تاثیر نیست. یعنی اگر به شما پول بدهند که دوران سربازی تان را در تیم پاس گرگان بگذرانید، آن وقت تمرکز و آرامش شما برمی گردد؟من نمی دانم مسئولان انجمن والیبال چه قولی به شما داده اند، اما تا زمانی که سرباز باشید. شما باید سرباز بمانید و نه فقط با شعارهای سخیف که هر بازیکنی وارد تیم ملی می شود و او از آن استفاده می کند و می گوید: من سرباز ایران هستم، من سرباز تیم ملی هستم و …

251 251

دکمه بازگشت به بالا