ورزشی

می‌جنگیم و ایمان داریم که قهرمان می‌شویم/ داوران در هر بازی چیزی علیه ما دارند

ساپینتو: داریم می جنگیم و معتقدیم قهرمان می شویم/ داوران در هر بازی چیزی علیه ما دارند

سرمربی آبی پوشان پس از تساوی شاگردانش نظر خود را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مجله تفریحی زیباروز؛ ریکاردو ساپینتو سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری بعد از بازی با پیکان گفت: در نیمه اول خیلی قوی بودیم و از بالا فشار آوردیم. در نیمه اول حریف را کنترل کردیم و موقعیت های زیادی خلق کردیم. ما در ترکیب خوب کار کردیم و باید نتیجه را بهتر کنیم. بازی مقابل تیمی که مثل اتوبوس دفاع می کند واقعا سخت است زیرا آنها نمی خواهند ببازند و منتظر اشتباه ما هستند تا از آن استفاده کنند. گاهی خیلی دوست داشتیم توپ را بگیریم و در دروازه بگذاریم. آنها با 9 بازیکن دفاع کردند و این کار را به خوبی انجام دادند. واقعیت این است که اگر نتوانید در چند دقیقه اول گل بزنید، کار سختی خواهد بود. ما در این بازی گلی نزدیم و اگر به آمار نگاه کنید بهتر بودیم. باید در خط حمله تقویت شویم و در پایان بهتر باشیم. از اینکه سه امتیاز را در خانه از دست دادیم ناراحت هستیم زیرا با این برد می توانستیم به بالای جدول برسیم. ما می خواستیم برنده شویم، اما این فوتبال است. اگر گل نزنید، نمی توانید برنده شوید.

او درباره اعتراض هواداران گفت: هواداران ما را دوست دارند و می خواهند ما برنده شویم. ما هم برای برد وارد زمین می شویم و با جان و دل برای پیروزی تیمم تلاش می کنم. من به شانس اعتقاد ندارم، من به تلاش اعتقاد دارم. باید طوری بازی کنیم که در خور استقلال باشد. ما باید طوری بازی کنیم که در خور استقلال باشد و همیشه پیروز شویم و فوتبال خوبی ارائه دهیم. درست است که باید پیشرفت کنیم، اما چیزهای خوبی در بازی ما وجود داشت. اگر در نیمه اول دو یا سه گل می زدیم، بازی متفاوتی بود. ما تسلیم نخواهیم شد و روی نقاط ضعف خود کار می کنیم و ادامه می دهیم. ما می جنگیم و معتقدیم که قهرمان خواهیم شد. داور؟ اگر قرار بود بازی را دوباره تماشا کنید، داور خطای 50-50 را به نفع حریف اعلام می کند و دروازه بان آنها زمان را از دست می دهد. هیچ پنالتی برای ما گرفته نشد و صحنه تمیزی بود. داور نزدیک بود و دید که تیرانداز با دست توپ را لمس کرد. در هر بازی چیزی علیه تیم ما وجود دارد. وقت آن است که داوران بهتر شوند زیرا آنها موقعیت های ما را می گیرند و برای ما سخت است. امیدوارم مسابقات بعدی خوب باشد. تصمیم داور روی نتیجه بازی امروز تاثیر گذاشت.

وی در خصوص استراتژی گلزنی به تیم های اتوبوسرانی افزود: باید ادامه دهیم و تلاش کنیم. اگر مقابل تیم های دفاعی فرصت گلزنی نداشتیم، می توانستیم بگوییم نمی توانستیم حمله کنیم، اما موقعیت های خوبی در این بازی ایجاد کردیم. اما باید روی فینال کار کنیم و همینطور ادامه خواهیم داد. امیدوارم شانس ما را دنبال کند.

ساپینتو درباره اظهارات پیکان سرمربی تیم مبنی بر بی پستی استقلال گفت: او نظر خودش را دارد و من به نظرش احترام می گذارم. شاید چیزی را فراموش کرده است. اگر آمار را ببیند متوجه می شود که ما بیش از 600 پاس داشتیم، 17 شوت داشتیم و 10 موقعیت داشتیم. نمی دانم چه بازی را تماشا می کرد، اما نگران نباش، به او می گویم که می توانست گل بزند. پیکان شایسته امتیاز نبود. ما نباید چیزی را با هم مخلوط کنیم. گاهی برای ایجاد موقعیت باید ریسک کرد و این شرایط را برای حریف ایجاد می کند. اما این بدان معنا نیست که حریف مستحق گلزنی بود، زیرا چنین موقعیت هایی فقط در انتظار است. لیگ برتر رقابتی است و تیم هایش در حال مبارزه هستند. آنها هم خوب کار کردند و خوب بازی کردند. هر بازی سخت است و ما باید بیشتر تلاش کنیم. امیدوارم همه چیز خوب باشد.

وی ادامه داد: ما همچنان در حال کار هستیم. باید بازی را ببینیم و نقاط ضعف و قوت را پیدا کنیم و آنها را ارتقا دهیم. مثلا مهدی قیدی کامل آماده نیست و بقیه بازیکنان هم آماده نیستند. من دوست دارم با بهترین بازیکنانم بازی کنم و به دنبال یک سیستم عالی هستم. امروز تمام افکارم را به تیم منتقل کردم. کوین یاماگا در دفاع راست بازی کرد و من بازی را با سیستم 2-4-4 دیگر تمام کردم. ما از یک سیستم جایگزین استفاده کردیم که این هفته روی آن کار کردیم. باید روی گلزنی کار کنیم تا بتوانیم امتیاز بگیریم. ما بازیکنان زیادی در ترکیب داریم و می خواهیم از بهترین بازیکنان استفاده کنیم. ما برنده نشدیم، اما کارهای خوبی انجام دادیم. بازی به مسابقه بهتر می شویم و بازیکنان به شرایط مطلوب خواهند رسید.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 به i رای دهید 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا