فرهنگ و هنر

«می‌خوام از شما بخونم» – مجله تفریحی زیباروز

وی ادامه داد: 14 سال است که موسیقی پاپ ایران از وجود یکی از بهترین و متنوع ترین خواننده های پاپ از زمان انقلاب محروم است و نوازندگان موسیقی پاپ شب یلدای دیگری را بدون حضور خوانندگانی سپری می کنند که از هیچکس تقلید نکرده اند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، این روزنامه امروز میهن وی ادامه داد: 14 سال پیش ، در چنین روزی ، چیزی جز غم و اندوه در فضای نمازخانه قدس بندرعباس دیده نمی شد ؛ .کودکان و سالخوردگان ، مردان و زنان ، دانشجویان و کارمندان و … ، همراه با چشمان خیس ، اعتقادی به از دست دادن ناصر عبدالهی نداشتند.

این هنرمند صبح روز 25 دسامبر 1985 به دلیل نارسایی کلیه در بیمارستان خلیج بندرعباس بستری شد و سپس به کما رفت. پس از چند روز ، وی به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل و در بخش ICU آن بیمارستان بستری شد و سرانجام ، یک هفته بعد ، به بیمارستان شهید هاشمی نژاد تهران منتقل شد. وی را در بندرعباس به خاک سپردند.

شاعر پیشکسوت محمدعلی بهمنی ، که بسیاری از اشعار زنده یاد ید عبداللهی را تلاوت کرد ، در همان سال پس از مرگ ناصر عبداللهی درباره کار هنری خواننده و آهنگساز گفت که دانش وی از شعر خوب و عجیب بود و باید این واقعیت را تأیید کرد.

بهمنی خاطرنشان کرد: او مردی است که موسیقی را به خوبی می داند ، صدای خوبی دارد و متاسف است. این صدا می توانست بلندتر باشد ، اما متاسفم!

محمد علی بهمنی اخیراً در مورد آن در یک گروه خصوصی زنده گفت: “در هنگام اجرای آهنگ” قلبم روزی به دریا رفت “، ناصر بارها از من اجازه اجرای آن را خواست. من اجازه ندادم. روزی تماس گرفت و گفت که من آن کار را خواندم و بدون اجازه شما منتشر کردم. من خواستار حلالیت شدم! و من از آن متنفر شدم و از صداقت آن خوشم آمد.

من ناصریه را برای مظلومین دنیا می خوانم

اما در این میان ، خواندن آخرین مصاحبه ناصر عبداللهی به صورت زنده شاید خالی از لطف نباشد. وی در مصاحبه ای که کمتر خوانده شده است ، درباره قطعه معروف “ناصریا” گفت: “همه می گویند که” ناصریا “اثری اسپانیایی است و از ملودی های کولی کینگ گرفته شده است ؛ اگرچه واقعیت متفاوت است و” ناصریه “اصلاً وابستگی اسپانیایی ندارد. آنها بارها عود ، عود و دف عربی نواختند و قبلاً هرگز گیتار نخوانده بودند ، اما من این کار را کردم. ملودی آهنگ “ناصریا” در سال 1988 ساخته شد. در آن سال من درباره ظلم تحقیق کردم ؛ ظلمی که در جهان وجود دارد و من این کار را کردم من با مظلومین جهان همدردی خواهم کرد. در متن شعر نصیری می گویم که اگر کسی به نام ناصر می خواست به مظلوم کمک کند ، باید ناملایمات زیادی را تحمل کند و با روحیه مبارزات زیادی انجام دهد ، و در پایان در سایه توجه خدا پیروز خواهد شد.

زنده یاد ناصر عبداللهی در بخشی از این گفتگو که در “کتاب ستارگان موسیقی پاپ” ذکر شده است ، در مورد موسیقی پاپ نظر قابل توجهی ارائه داده است. عبداللهی معتقد بود که “موسیقی پاپ ایران حرکتی جدید و تازه است که پویایی دارد و به جرات می توان اذعان داشت که روند این حرکت تاکنون خوب بوده است و می توانست جایگاه ویژه ای در بین جوانان ایجاد کند.” “این جنبش در مقابله با تهاجم فرهنگی موفق بوده است و امیدوارم که روند صعودی در این هنر ، خدای ناکرده ، به یک حرکت رو به پایین تبدیل نشود.”

من به تقلید متهم هستم

وی همچنین در مورد نحوه کار خود گفت: آنها همچنین من را به “شبیه سازی” متهم کردند! آنها می گفتند که لحظه ای صدای شما شبیه صدای خواننده است ، گاهی شما از یک خواننده تقلید می کنید و گاهی کار شما شبیه نعیم افغانی است. در مواجهه با این اتهامات ، من شروع به تحقیق کردم و سرانجام فهمیدم که چرا برخی از مردم درباره صدای من چنین فکر می کنند. من اساساً به دنبال مشاغل جدید و مشاغل جدید هستم ، و تقلید و شباهت را دوست ندارم.

من به سطح خواندن اشعار حافظ و مولانا نرسیدم

متن ترانه هایم را بر اساس تحصیلاتم انتخاب می کنم. در میان شاعران معاصر آثار محمدعلی بهمنی و پروین اعتصامی را خوانده ام. من در میان شاعران قدیمی کارهای حافظ و مولانا را دوست دارم. تا امروز سطح دانش من ایجاب نکرده است که از اشعار این دو بزرگ استفاده کنم ، اما قطعاً از امروز به دربار شاعران عرفانی که در تاریخ ادبیات ایران مانده اند فرار می کنم.

اصالت مردم جنوب به معنویت ختم می شود

من به عنوان بندرعباسی می خواهم مردم این شهر در “جنوب” زندگی کنند. در واقع ، مردم جنوب به دور از فریب ، اصالت واقعی دارند که اصالت آنها می تواند منجر به معنویت شود. آنها همچنین باید دعا کنند تا بتوانند در مسیر اعتلای معنوی و تقویت باقی بمانند تا من بتوانم روز به روز بیشتر و بهتر به مردم خدمت کنم.

هیچ کس نباید بخاطر شهرت خواننده باشد

جوانان علاقه مند به کار در زمینه موسیقی پاپ ابتدا باید مطمئن شوند که واقعاً به این نوع موسیقی علاقه مند هستند یا فقط قصد دارند در این سبک موسیقی کار کنند تا به شهرت و شهرت برسند. اگر آنها فقط به مورد آخر علاقه دارند (جلال) ، بهتر است با آنها برخورد نکنید. “از آنجا که آنها گم خواهند شد ، اما اگر آنها واقعاً به این موسیقی علاقه مند هستند ، باید ابتدا استقامت داشته باشند ، با عزم راسخ و صبر زیاد قدم جلو بگذارند.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا