فرهنگ و هنر

نارضایتی زائران عراق و انتظار ایران از عربستان

شکایت و نارضایتی زائران از شرکت‌های عراقی و بلاتکلیفی ایران در مراسم حج، در حالی که عربستان از برخی کشورها برای مذاکره برای حج فراخوانده است، دو موضوع بحث‌انگیز شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعث بود که به آنها رسیدگی شد.

حجت الاسلام والمسلمین اعزام زائران به عتبات عالیات، آسیب شناسی این طرح و رفع مشکلات آن و تقویت نیروهای آن در حد نیاز و با بیان اینکه زائران ایرانی از کار تشکل های زیارتی گلایه دارند، افزود: مجوز برخی را لغو کنید. شرکت هایی که باعث نارضایتی زائران شدند و از شرکت هایی که توانایی های خود را نشان داده اند بیشتر استفاده می کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خواستار تشکیل کارگروه های بهداشت و درمان، بیمه، پرواز و حمل و نقل، آذوقه و آذوقه، مسکن، امنیت و آزادگان برای ساماندهی روند اعزام آنان به عتبات شد و گفت: نتایج طرح های اجرا شده باید بهبود یابد، ارائه خدمات به زائران و حفظ منافع و حقوق کسانی که می خواهند به زیارت امام حسین (ع) برسند و اینکه عده ای بخواهند از این فرصت استفاده کنند و به دنبال سودجویی باشند، پذیرفته نیست.

حجت الاسلام والمسلمین سخن الله رحمانی معاون حج و زیارت سازمان حج و زیارت گفت: تا 23 آبان حدود 56 هزار نفر از طریق هوایی به عراق اعزام شده اند.

اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت بعثه و حج در خصوص آخرین اخبار حج و اظهارات مسئولان حج عربستان گفت: در راس دولت و وزارت حج کشور میزبان. (عربستان سعودی) تصمیم به برگزاری مراسم حج گرفته است.»

وی با بیان اینکه برخی گروه های خدمات رسان در عربستان در حال دریافت مجوز برای ادای حج هستند، بر آمادگی سازمان حج و زیارت ایران برای اعزام زائران به سرزمین وحی تاکید کرد و گفت: منتظر دعوت از کشور میزبان برای مذاکره هستیم. حج پیش رو». .

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز خواستار نظارت بر این موضوع از طرق مختلف از جمله ارسال نامه به مسئولان حج عربستان برای تعیین شرایط حج آینده شد.

سید صادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت نیز در نشست نوروزی با مدیران و کارکنان سازمان حج و زیارت با اشاره به فراخوان عربستان سعودی از برخی کشورهای اسلامی در هفته های اخیر برای برگزاری مناسک حج و زیارت، اظهار داشت: این سازمان در هفته های گذشته از سوی عربستان سعودی به برخی از کشورهای اسلامی دعوت شده است. از زائران کشورهای اسلامی برای بحث در مورد حج به عربستان دعوت شد و گفتگوها بر روی چگونگی تسهیل حضور حجاج بود، اما سهمیه ای برای حضور حجاج مطرح نشد.

وی افزود: ظاهراً درصد توزیع سهمیه بر اساس شیوع تاج در کشورهای اسلامی است یعنی تعداد بیماران براساس آمار منتشر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی خواهد بود.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده، گفت: کمیسیون ها و کمیسیون هایی که باید در خصوص حج تشکیل می شد، تکمیل و راهکارهای لازم در این زمینه ارائه شده است که نشان دهنده برنامه ریزی کامل در این زمینه است. حوزه.” “

رئیس حج و زیارت درباره عمره نیز گفت: از آنجایی که حدود شش میلیون نفر از هموطنان در انتظار اعزام به عمره هستند و این سفر زیارتی از سال 94 تعطیل شده است، نظارت های لازم توسط سازمان و مقام معظم رهبری انجام می شود. انشاءالله گشایش خواهد بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا