ورزشی

نجات ۱۸ ملوان در آب‌های خلیج‌فارس/ ۳ صیاد مفقود شدند

به اطلاع مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر؛

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نجات 18 ملوان از سه کشتی باری در آب های گناوه خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر امشب در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: امدادگران این اداره کل 18 مسافر را از خطر غرق شدن در سه خودروی تجاری نجات دادند. . شناورهای مسیر دبی به بنادر گناوه و دیلم در آب های خلیج فارس نجات یافتند.

وی گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی روز گذشته با شرایط جوی و دریایی نامطلوب همراه بود به همین دلیل چهار وضعیت اضطراری در مراکز جستجو و نجات دریایی استان بوشهر اعلام شد.

وی بیان کرد: شناورهای حادثه دیده شامل یک شناور صیادی و سه فروند قایق موتوری حامل کالاهای تجاری هستند که از دبی به سمت بنادر دیلم و گناوه در حرکت بودند.

شکیبی نسب گفت: یک فروند کشتی تجاری در مسیر دبی – دیلم با 6 سرنشین با حضور به موقع کشتی نجات از خطر غرق شدن در آب های خلیج فارس نجات یافت.

وی افزود: در این عملیات ساعت 07:35 طی تماس تلفنی با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریای بوشهر مبنی بر آبگرفتگی یک فروند قایق موتوری تجاری، هماهنگی های لازم به عمل آمد و بلافاصله ناجی هشت از بندر به موقعیت اعزام شد. دیر.

وی گفت: ناجی هشت در ساعت 09:30 به موقعیت رسید و با تحویل پمپ تخلیه اضطراری به کشتی مضطرب از غرق شدن لنج و سرنشینان آن جلوگیری کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: قایق نجات هم اکنون در کنار قایق موتوری در حالت آماده باش قرار دارد تا در صورت نیاز به کشتی در حال سانحه کمک رسانی کند.

وی ادامه داد: در عملیاتی دیگر 6 سرنشین یک لنج تجاری در خط دبی – گناوه از غرق شدن نجات یافتند.

شکیبی نسب گفت: ساعت 6 صبح یک قایق موتوری باری در منطقه خطرناک مطاف غرق شد و هر 6 خدمه قایق موتوری توسط یک قایق صیادی از داخل قایق نجات نجات یافتند.

وی بیان کرد: شناور امدادی 18 که ساعت 12:45 به موقعیت اعزام شده بود، در ساعت 14 گزارش داد که نجات یافتگان را سوار و به بندر عامری آورده است.

شکیبی نسب گفت: در سومین عملیات 6 سرنشین یک کشتی تجاری در مسیر دبی – گناوه از خطر غرق شدن و مرگ در آب های خلیج فارس نجات یافتند.

وی بیان کرد: ساعت 13 یک قایق موتوری باری زنگ خطر را به صدا درآورد و 20 امدادگر به محل اعزام شدند که ساعت 15 در محل حاضر شدند و افراد را از پناهگاه بیرون کشیدند.

جستجو برای نجات سه صیاد در بندر امام حسن دیلم ادامه دارد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در قسمت دوم گفت: عملیات جست و جو برای نجات سه سرنشین قایق صیادی خروجی از بندر امام حسن دیلم این استان همچنان ادامه دارد.

شکیبی نسب ادامه داد: این شناور صیادی ناشناس با سه سرنشین صبح دیروز از اسکله امام حسن (ع) بر اساس گزارش دریافتی در ساعت 10:45 مبنی بر عدم بازگشت، طرح جستجوی طرح و یک شناور ناجی 2 به منطقه اعزام شد. تبدیل شد.

وی گفت: با توجه به اینکه افراد سوار بر قایق صیادی پیدا نشده اند، امدادگران همچنان در حال جستجوی منطقه هستند.

شکیبی نسب یادآور شد: همزمان با تلفن همراه ردیابی افرادی که در حال دریانوردی بودند انجام شد و روز گذشته محل سکونت افراد در حوالی رأس اللطین گزارش شد.

وی گفت: برای ارسال یک پهپاد نیز هماهنگی های لازم انجام شد و آخرین وضعیت قایق موتوری نیمه زیر آب گزارش شد.

شکیبی نسب یادآور شد: از نظر شرایط جوی، اگر قایق نجات دقایقی بعد به محل می رسید، قطعا این حادثه منجر به فوت سرنشینان کشتی تجاری در مسیر دبی – گناوه می شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا