ورزشی

نخستین پیروزی برای لهستان/ یک اشتباه کمر شگفتی‌ساز جام را شکست! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، نخستین دیدار از دومین روز از گروه C بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال از ساعت 16 و 30 دقیقه امروز شنبه بین تیم های انتخابی عربستان و لهستان در ورزشگاه «شهر آموزش» آغاز شد. در نهایت لهستان با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد و حریف را شکست داد.

عربستانی ها که در اولین بازی خود عالی کار کردند و آرژانتین را با نتیجه 2-1 شکست دادند، با هدف کسب امتیاز از این دیدار و افزایش شانس خود وارد زمین شدند و در نیمه اول بهترین تیم جهان بودند. میدانی و بیشتر اوقات آنها یک بازی داشتند.

در حالی که عربستانی ها توپ و میدان را در اختیار داشتند، لهستان در دقیقه 39 نیمه اول روی ضدحمله به گل رسید. این گل با کار خوب لواندوفسکی و پاس او به بیرون و ضربه نهایی زیلینسکی به دست آمد.

اولین برد لهستان/ اشتباه غافلگیر کننده دور کمر جام را شکست!

اما کار دو تیم در نیمه اول به همین جا ختم نشد و عربستانی ها در دقیقه 46 با کمک VAR صاحب یک پنالتی شدند اما آن ضربه توسط دروازه بان لهستان دفع شد و در برگشت به زیبایی مانع از گل او شد. از افتتاحیه تا نیمه اول باید با شکست یک بر صفر سبزهای آسیایی به پایان برسد.

عربستانی ها در نیمه دوم موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند اما دروازه بان لهستانی “سزنی” مانع از باز شدن دروازه شد. در دقیقه 54 تیم آسیایی به گل رسید اما در انتقال رمپ به شزنا ناکام ماند.

در دیدار مقابل لهستان، لواندوفسکی در دقیقه 64 توپ را وارد دروازه عربستان کرد و در حالی که اعراب در تلاش برای گل تساوی بودند، این لواندوفسکی بود که از اشتباه عجیب و مهلک الملکی، مدافع حریف استفاده کرد. او در دقیقه 82 نیز با یک ضربه سبک گل دوم را به ثمر رساند و بدین ترتیب امید لهستان برای پیروزی در این دیدار کمرنگ شد.

پیروزی لهستان مقابل عربستان شرایط این گروه را پیچیده تر کرد و در صورت جشن گرفتن آرژانتین مقابل مکزیک، تکلیف تیم های راه یافته به دیدارهای روز آخر کشیده می شود.

دکمه بازگشت به بالا