عمومی

نسل سوخته و قرن پانزدهم

آسیب دیدگان جنگ، مانند مردم سوریه، یمن و افغانستان، نسل سوخته ای محسوب می شدند که مرگ، درد، غربت، مهاجرت و نابودی تمام زیرساخت های کشورشان که پس از دهه ها ساخته اند، نخواهد بود. قابل جبران است و این برای همه صدق می کند. او آرمان ها و وجود آنها را شعله ور کرد. جوانان دوران جنگ، دوران بیکاری، تبعیض، گرانی، بی هویتی و عدم امکان ازدواج، تشکیل خانواده و ساختن آینده ای متوسط، شاهد ظهور تازه واردان، اشراف زاده ها و اختلاسگران، طلاق با هزاران آسیب های روحی و روانی که آینده آنها تباه شد و حمایت خانواده های خود را از دست دادند و همچنین نسلی که از فقر و رنج رنج می بردند، شکنجه، زندانی شدن توسط دیکتاتورها و غارت توسط دزدان داخلی و خارجی… .

قرآن کریم در مورد قلدر و متکبر می فرماید: «هنگامی که به قدرت و قدرت می رسد، زمین را فساد می کند و محصولات و نسل ها را از بین می برد و خداوند فساد را دوست ندارد، النسل و الله فساد را دوست ندارد. .بقره/205).کلمه «تولی» را به دو صورت می توان تفسیر کرد: یکی به معنای به قدرت رسیدن و حکومت کردن و دیگری به معنای توسل.یعنی وقتی به حق و هدایت خداوند متوسل می شود.بوتکا. و فساد از بین می‌رود و محیط‌زیست و کشاورزی را از بین می‌برد و نابود می‌کند، در مقابل، در آیه قبل می‌فرماید: اگر پرهیزگاران قدرت را به دست گیرند، نماز را برپا می‌دارند و زکات می‌دهند و امر می‌کنند، نیکو می‌کنند و از منکر نهی می کنند و از این طریق رابطه خود را با خدا و قشر آسیب پذیر جامعه حفظ می کنند، اما اگر فردی نالایق به قدرت برسد و مردم را تحت سلطه خود درآورد، بر اثر طوفان خواسته های درونی و جهل و فشارهای بیرونی، همه چیز در جامعه رخ می دهد. تاریخ گواه آن است که آنچه مسلمین به نام اسلام و به ظاهر معتقدند، بر مردم حکومت کردند و طمع و نسل را از بین بردند. اقتصاد و نسل جدید با جعل قوانین، تهاجم فرهنگی، تبلیغات و مواد مخدر مصداق این آیه و مفسد کشور است. نابودی «هارت» به معنای نابودی کشاورزی است و نابودی «نسل» به معنای انحراف و نابودی نسل آینده است.

ثمره افراط گرایی ناشی از دلارهای نفتی و استکبار در این قرن چیزی جز پشت سر گذاشتن نسلی سوخته نبود؟ بمباران هایی که خواب کودکان را از بین می برد و جلوی چشم میلیون ها نفر در جهان رخ می دهد، حلب یا کابل یا یمن یا عراق، نسل کشی، گورهای دسته جمعی، کشتار مردم در گمنامی و تخلفاتی که بیش از چندین دهه از نقض قوانین گذشته است. زمین به القاعده و طالبان تا کنون. بذر افراط‌گرایی می‌تواند در هر کشوری رشد کند، انتقام با هدف خودکشی آلمان و فرانسه، یا تجمع مؤمنان در نیوزیلند، یا عزاداران در مساجد کابل، کویته و پیشاور غرق در خون، یا ده‌ها هزار نفر در یمن. یا بمب‌گذاران انتحاری بغداد، نه از یک ارتش بزرگ، بلکه از ایده‌های رادیکالی که می‌توانند خود به خود در هر نقطه از جهان ظاهر شوند، در حال تکه تکه شدن است. از حلب تا کابل تا هلمند تا سوریه، از هرات تا بدخشان و از بامیان تا بلخ، در طول سالیان متمادی، در جریان بیداد افراطی گری، جنایات و دردهایی رخ داده که هیچ دوربینی قادر به ثبت آن نیست و گورها در تاریکی تاریخ مدفون است. .

هیلتر، صدام و ملا عمر نه در یک روز بلکه در مقابل چشمان مردم کشته شدند و اکنون به قول انیشتین: دنیا را چند جنایتکار نابود نمی کنند، بلکه اکثریت ساکتی که هیچ کاری برای جلوگیری از جنایت انجام نمی دهند نابود می شود. و چه اشک هایی که مقامات سازمان ملل برای سفیران حقوق بشر می ریزند، دو آرزوی صلح طلب که سفیدی را با تقلب آلوده کردند و اکنون در حاشیه سوگواری می کنند و در پشت جنایت نقش دارند. قرن گذشته درگیر این عوامل خواهد شد و نسل ها زیر جنایات این نسل خواهند سوخت. نابودی نسل ها نتیجه ظلم یک نسل است، داخلی باشد یا بیرونی، فرقی نمی کند، کسانی که عامل این تخریب هستند، باید به افکار عمومی پاسخ دهند، باید به وجدان خود پاسخ دهند. روزی که این نسل قیام کند یا دست انتقام الهی از آستین موعود بیرون بیاید، همه را خواهد سوزاند.

6565

دکمه بازگشت به بالا