نشست‌های «عصر روشن»از سر گرفته می‌شود

 سلسله نشست‌های فرهنگی «عصر روشن» از جمعه یکم تیر۱۴۰۳ در خانه هنرمندان ایران از سر گرفته می‌شود.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، مدیر و سردبیر مجله فرهنگی هنری «عصر روشن» – با اعلام این خبر، گفت: سلسله نشست‌های عصر روشن، چهارده سال پیش، درست در روز ششم خردادماه ۱۳۸۹ آغاز و از آن زمان تا چند سال به صورت مداوم و بعدا، متناوب برگزار و گاهی هم با توقف مواجه شد. حال پس از انتشار پنجمین شماره مجله «عصر روشن» که رونمایی شماره سوم آن را در خانه هنرمندان ایران و در قالب برنامه «شب های بخارا» شاهد بودیم، با همکاری و همراهی مدیریت خانه هنرمندان، دور جدید سلسله نشست‌های «عصر روشن» در این مجموعه آغاز می‌شود.

علیرضا بهرامی افزود: محوریت دور جدید نشست‌ها بر معرفی و نقد و بررسی کتاب و بعضا سایر محصول‌های فرهنگی هنری قرار گرفته است. همچنین برپایی نشست‌های مباحثه موضوعی نیز که سنت دیرین نشست‌های عصر روشن بوده است، در دستور کار دور جدید آن نیز قرار دارد.

وی گفت: جدیدترین نشست «عصر روشن» به معرفی و بررسی کتاب مجموعه شعر «مهی در حال پاک کردن آینده» اثر «صابر سعدی پور» اختصاص دارد، این کتاب از زمان انتشار  تاکنون در چند جایزه کتاب شعر نامزد شده است.

بر اساس این خبر، نشست یادشده روز جمعه، اول تیر از ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایرانی به نشانی میدان فردوسی، انتهای خیابان شهید موسوی شمالی (فرصت)،‌ضلع جنوبی باغ هنرمندان، سالن استاد امیرخانی برگزار خواهد شد. 

 «قطب‌الدین صادقی»، «موسی بیدج»، «کریم رجب‌زاده» و «بهروز یاسمی» سخنرانان این مراسم هستند.

همچنین تعدادی از هنرمندان دوبله و گویندگی نیز به خوانش شعرهایی از مجموعه یادشده خواهند پرداخت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا