اقتصادی

نصب دوربین داهوا را چگونه انجام دهیم؟

به گزارش بازرگانی خبرگزاری آنلاین، نصب دوربین مداربسته بعد از انتخاب بهترین نوع دوربین با توجه به شرایط مکانی شما از مهم‌ترین مراحل کار است. اگر دوربین به درستی نصب شود می‌تواند بهترین کارکرد را داشته باشد. زیرا چنان چه از برترین مارک دوربین استفاده کنید ولی نصب را غلط انجام دهید نمی‌توانید از قابلیت‌های آن بهره ببرید. در این مقاله بیشتر در مورد سوال اغلب کاربران مبنی بر نصب دوربین داهوا را چگونه انجام دهم صحبت می‌کنیم.
نصب دوربین داهوا را چگونه انجام دهیم؟

دوربین مدار بسته را خودمان نصب کنیم یا کار نصب را به یک فرد نصاب ماهر بسپاریم؟
قبل از جواب به این سوال بایستی سطح دانش و توانایی خود را در مورد نصب دوربین مدار بسته بسنجید. چنان چه اطلاعات شما برای نصب یک دوربین مداربسته یا نصب دزدگیر، کافی است و دارای تجهیزات لازم برای انجام این کار هستید می‌توانید خود برای انجام نصب اقدام کنید.
البته توصیه ما به شما این است که با صرف هزینه بیشتر این کار به نصاب ماهر بسپارید تا از یک نصب حرفه‌ای و استاندارد برخوردار شوید. دوربین داهوا از جمله دوربین‌های مدار بسته پر طرفدار و محبوب است که با توجه به کیفیت آن قیمت مناسبی دارد.
اقدامات قبل از نصب دوربین مداربسته و دزدگیر
در قدم اول باید بهترین نقطه برای نصب دوربین مدار بسته را در نظر بگیرید. بعد از آن برای کابل کشی‌های مورد نیاز بایستی به فکر یک فضای مناسب در مکان معین باشید. ممکن است در مورد ایجاد یک سوراخ در دیوار وسواس داشته باشید. اما جای نگرانی نیست. زیرا با بهره گیری از امکانات مختلف مانند داکت، لوله، سینی کابل و غیره می‌توانید سیم‌ها را از زیر نما، سقف‌های کاذب و کناف کاملاً پنهان کنید تا در معرض دید نباشند.
همچنین در نظر داشته باشید که در بعضی از سیستم‌های نظارتی از دوربین‌هایی استفاده می‌شود که به شکل بی سیم ارائه می‌شوند. این امر سبب می‌شود تا فرد بتواند کار نصب در جاهای کوچک را به آسانی انجام دهد.
یکی دیگر از وسایلی که برای امنیت به کار برده می‌شود دزدگیر فایروال است. کمپانی فایروال دهه‌ها است که در خصوص تولید و طراحی سیستم‌های امنیتی مانند دوربین‌های مدار بسته و دزدگیرهای حفاظتی فعالیت دارد.
دزدگیر فایروال در مدل‌های مختلف در بازار ارائه می‌شود که هر یک از آنها دارای تجهیزات و امکانات خاصی است. قیمت دزدگیر فایروال با توجه به امکاناتی که در آن استفاده شده است متفاوت است.
نیاز شما از نصب دوربین‌های مدار بسته
لازم است که از توقعات و نیازهای خود از دوربین‌های مدار بسته یک نوشته انتخاب نمائید. در این نوشته تعیین کنید که در کدام فضاها به کنترل و مدیریت بیشتری نیاز دارید و در هر جا تا چه حد به شفافیت تصاویر و جزئیات آنها نیاز دارید. اگر بخواهید در هر زاویه از مکان مورد نظر دوربین مدار بسته را نصب کنید به لحاظ قیمتی گران می‌شود. شاید انجام این کار ضرورتی نداشته باشد.
بنابراین بهتر است در نقاط لازم دوربین مناسب را نصب کنید. مکان‌هایی که نیاز به نصب دوربین برای کنترل و نظارت داشته باشند. بعد از این که کار اولویت بندی را انجام دادید لازم است همه نقطه‌های تعیین شده را به لحاظ کیفیت ارزیابی کنید تا دوربین‌ها دارای بهترین زاویه دید باشند و هیچ مانعی در مقابل آنها قرار نداشته باشد.
نصب دوربین داهوا را چگونه انجام دهیم؟

زاویه و ارتفاع صحیح در نصب دوربین‌های مدار بسته
معمولاً بهترین زاویه برای هر اتاق در گوشه دیوار است که در تقاطع سقف باشد. دوربین‌های مدار بسته بایستی تمام ورودی‌ها و خروجی‌های اتاق را پورد پوشش قرار دهد. لازم است دوربین را در مجاورت یک پریز برق قرار دهید تا به منبع تأمین انرژی نزدیک باشد. چنان چه می‌خواهید دوربین را در بیرون نصب کنید باید ارتفاع آن را حداقل سه متر در نظر بگیرید تا از دسترس سارقین به دور باشد.
نصب دوربین آنالوگ داهوا
اگر خودتان می‌خواهید به نصب دوربین آنالوگ داهوا بپردازید لازم است که لوازم نصب را برای آن تهیه کنید. وسایلی که برای نصب دوربین داهوا نیاز دارید شامل موارد زیر است:
کابل برق
هارد دیسک
نمایشگر
اتصالات و فیش‌ها
دستگاه دی وی ار
آداپتور یا منبع تغذیه
کابل تصویر RG ۵۹در نظر داشته باشید که دوربین داهوا در نوع آنالوگ از دو ورودی و خروجی تشکیل شده است. یکی برای تصویر دوربین مدار بسته و دیگری برای منبع تغذیه می‌باشد. خروجی تصاویر در دوربین آنالوگ داهوا به صورت فیش BNC مادگی و خروجی تغذیه به صورت آداپتورهای برقی است.
نصب دوربین ای پی داهوا
ممکن است بپرسید نصب دوربین داهوا را چگونه انجام دهم؟ بعد از این که بهترین فضا را برای نصب دوربین داهوا در نظر گرفتید حال نوبت به نصب آن می‌رسد. روش جای گذاری را باید با بهره گیری از کمک کارشناسان انجام دهید. در نظر داشته باشید که نصب دوربین مددار بسته را به دو صورت می‌توانید انجام دهید. نوع وایرلس و یا بدون سیم که در مکان‌های کوچک انجام می‌گیرد و نوع دیگر که نیاز به سیم کشی دارد و با بهره گیری از امکانات لازم سوراخ‌ها و سیم کشی‌ها را پنهان می‌کند. پیش از نصب بایستی نقشه دقیق برای جهت قرار گیری دوربین‌ها رسم کنید.
با طراحی و ترسیم نقشه سبب می‌شوید که فاصله سیم کشی‌ها تا منبع تغذیه و دستگاه ضبط دی وی ار کمتر شود. میدان دید اصولی و استاندارد در سیستم‌های مدار بسته برای ارائه دادن تصاویر درست به صورت قائم یا ۹۰ درجه می‌باشد. چنان چه دوربین را در گوشه اتاقی که به شکل مربعی است قرار دهید می‌تواند همه فضای اتاق را به خوبی پوشش دهد.
در کل باید بدانید که دوربین مدار بسته که مدل باتری خور و وای فای باشد منعطف است و نصب راحتی دارد. چنان چه نوع بی سیم یا وایرلس آن را آماده کنید نیازی به ایجاد سوراخ و سیم کشی نخواهید داشت.
برای کم کردن هزینه‌های جانبی بهتر است که تعداد دوربین‌ها را کم و در حد نیاز انتخاب نمائید. برای این که بتوانید بهترین نظارت و کنترل را در مکان مورد نظر اجرا کنید بایستی که بهترین نقاط را برای نصب آنها در نظر بگیرید. انتخاب محل درست برای نصب بازدهی سیستم را افزایش می‌دهد و در هزینه‌ها تا حد بسیار زیادی صرفه جویی می‌کند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری آنلاین در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

دکمه بازگشت به بالا