فرهنگ و هنر

نمایش اثر هنرمند قزوینی با موضوع باغستان در رویداد کوله ویدئو 

مجله تفریحی زیباروز/ قزوین دومین رویداد کیف ویدیویی از 15 تا 23 اردیبهشت 1401 با موضوع محیط زیست هنرمندان زیستی در 9 نقطه مختلف جغرافیایی از جمله قزوین برگزار می شود.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، 9 هنرمند نماهنگ ایرانی از مناطق مختلف جغرافیایی با دعوت از سه کارگردان هنری این رویداد به یکی دیگر از رویدادهای کیف ویدیویی، بر اساس توانایی ها، تجربه و توجه به موضوع و خلق آثار ارزشمندی در زمینه محیط زیست، هنرمند بود. آنها پرداخت کردند.

بر اساس این خبر، این آثار طبق تقویم و زمانبندی مشخص از پانزدهم تا بیست و سوم اردیبهشت ماه در 9 فضای مختلف در شهرهای محل زندگی هنرمندان به نمایش گذاشته می شود.

در این پروژه هر هنرمند بنا به خواسته و امکانات خود فضایی مانند گالری، استودیو یا هر مکان دیگری را انتخاب می کند و آثار خود را در حضور مخاطب خاص یا عام به نمایش می گذارد.

بدین ترتیب هر یک از آثار خلق شده در 9 نقطه مختلف جهان با حضور مخاطبان مختلف به نمایش گذاشته می شود. شهرهایی که آثار در آنها به نمایش گذاشته می شود تهران، پاریس، درسدن، قزوین، خرم آباد، رشت، بندرعباس، اصفهان هستند.دنبال کنید.

باغستان موضوع پروژه هنری قزوینی است

حمیده سبحانی فر، هنرمند قزوینی که آثارش با موضوع باغ سنتی قزوین در این مراسم ارائه می شود، درباره موضوع مجموعه خود به مجله تفریحی زیباروز گفت: باغ ایرانی یکی از اساسی ترین مفاهیم در هنر، اندیشه و زندگی ایرانی است. ؛ درک خاطره جاودانه و حاصل تمدن غنی روح ایران زمین است. باغ ایرانی کهن الگوی است که قرن هاست به اشکال مختلف در بسیاری از آثار هنری این کشور از جمله فرش بازتولید شده است.

وی ادامه داد: نمونه بارز روح باغ ایرانی سال هاست که شهر باستانی قزوین را فرا گرفته است. باغ های سنتی این شهر تا همین اواخر برای مردم این شهر معنای باغ ایرانی را داشت. این باغ ها هزاران سال است که با زندگی روزمره مردم این کشور پیوند خورده است.

این هنرمند تصریح کرد: باغ های قزوین علاوه بر نقش اقلیم و تغییر اقلیم بخشی از هویت اجتماعی و فرهنگی مردم این شهر بود. و همانطور که بارها شنیده ایم حتی ناصرخسرو در سفرنامه خود قزوین را شهری در میان باغ ها معرفی کرده است.

وی بیان کرد: این میراث گرانبها در سال 1393 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید و در حالی که در مسیر ثبت جهانی قرار داشت، در نیم قرن اخیر در معرض خطر و تخریب جدی قرار گرفته است.

سبحانی فر با اشاره به علت انتخاب باغات به عنوان موضوع گفت: روند نامتعادل توسعه شهری باعث شده روح این باغات در معرض جفا و انحصار بتن، ساختمان، خودرو و خیابان قرار گیرد و در مسیر قرار گیرد. روز به روز به سمت نابودی می رود. «بنابراین باغی را برای پروژه خود انتخاب کردم.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، این رویداد از 15 تا 23 اردیبهشت ماه در مکان های مختلف برگزار می شود. در همین راستا، نمایشگاهی از آثار حمیده سبحانی فرا در تاریخ 30 اردیبهشت 1401 در قزوین، میدان میرعماد، مجتمع فرهنگی هنری ارشاد، طبقه اول، تالار پلاتو از ساعت 18:00 برگزار می‌شود.

نمایشگاه آثار هنرمند قزوینی با موضوع باغستان در مراسم کوله پشتی تصویری

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا