فرهنگ و هنر

نوید محمدزاده در «فاتحان اروند» بازی می‌کند؟

تهیه کننده فیلم سینمایی «فاتحان اروند» که قرار است داستان رشادت های شهید احمد امینی باشد، با اشاره به توقف تولید این فیلم گفت: با نوید محمدزاده یا نوید محمدزاده مذاکره و توافق نهایی صورت نگرفته است. هر بازیگر دیگری نقش شهید امینی را بازی کند.»

ابراهیم عامریان در گفت وگو با مجله تفریحی زیباروز، درباره آخرین وضعیت پروژه سینمایی «فاتحان اروند» که قرار بود سال گذشته اکران شود و نام نوید محمدزاده و پیمان معادی برای بازی در آن به میان آمد، گفت: این پروژه به تاخیر افتاده است. شروع تولید این فیلم: فیلم‌های دفاع مقدس یکسری مشکلات دارند که معمولاً به همین دلایل بخش خصوصی وارد ساخت آن نمی‌شود و اکثر سازمان‌ها این کار را انجام می‌دهند یا انجمن سینمایی دفاع مقدس; یعنی مراکزی که به راحتی می توانند تعدادی اشیاء مانند تانک، هلیکوپتر و سلاح را به دست آورند. این تجهیزات دست شخصی نیست و به راحتی می توانیم آن را تهیه کنیم.

وی افزود: زمانی که به عنوان بخش خصوصی به دلیل علاقه و ایمان به شهدا تصمیم به فیلمبرداری گرفتیم انتظار همکاری داشتیم که تاکنون محقق نشده است. این نوع پروژه ها مستلزم همکاری خارج از دستورالعمل وزارتخانه است، زیرا هزینه بیت المال هزینه نمی شود. البته تا این لحظه وزارت ارشاد همکاری لازم را با ما داشت.

وی ادامه داد: این مشکل تنها یکی از دلایل توقف پروژه است، دلیل دیگر انتخاب بازیگران است و منتظر هستیم تا بازیگری که در نظر داریم شروع به فیلمبرداری کند.

نوید محمدزاده بازی می کند

ابراهیم امریان

عامریان درباره خبر چند روز گذشته مبنی بر مطرح شدن نام نوید محمدزاده به عنوان بازیگر شهید امینی توضیح داد: تا به حال در این مورد صحبت قطعی نکرده ام. در واقع بین تهیه کنندگان و تصمیم گیران این پروژه در مورد اینکه چه کسی باید نقش اول فیلم را بازی کند، بحث هایی صورت گرفت و انتخاب اصلی ما نوید محمدزاده بود و هنوز هم هست، اما تا اینجا چیزی قطعی نشده است. یعنی هنوز با این بازیگر صحبت نکرده ایم اما او و پیمان معادی گزینه های اصلی ما برای نقش شهید امینی بودند.

وی با بیان اینکه در اخبار منتشر شده در سال گذشته به نظر می رسید این دو بازیگر در این فیلم بازی خواهند کرد، چنین سوالی را رد کرد و گفت: سال گذشته که در تدارک فیلمبرداری فیلم بودیم، مذاکراتی با پیمان معادی داشتیم که به دلیل چون بیش از حد مشغول کار بود، امکان همکاری وجود نداشت. امسال اگر با نوید محمدزاده به توافق نرسیدیم باز هم نظارت می کنیم تا ببینیم شرایط برای توافق معادی مهیا است یا خیر.

امیریان در نهایت پاسخ داد که پیش بینی شما برای شروع فیلمبرداری و حضور در جشنواره فجر چیست؟ وی گفت: ما سال گذشته قصد داشتیم این فیلم را بسازیم اما نشد. امسال می خواستیم این کار را زودتر شروع کنیم، اما تاکنون موفق نشده ایم و اگر یک ماه دیگر «فاتحان اروند» افتتاح نشود، احتمالا سال آینده در صباح شرکت خواهیم کرد.

«فاتحان اروند» اولین ساخته بلند فرهاد فداکار در مقام کارگردان است و مصطفی کیایی مشاور کارگردانی او خواهد بود.

این فیلم قرار است داستان سردار شهید رفسنجان حاج احمد آمنه و شهدای گردان 410 غواص در عملیات والفجر 8 باشد که احتمال می رود در شهرهای رفسنجان، آبادان و بندرعباس فیلمبرداری شود.

نوید محمدزاده بازی می کند

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا