عمومی

نگاه عمیق به مسائل روز از نیازهای اساسی دانشجویان است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نمایندگی ولی فقیه در استان کردستان حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا. پور در ذهبی وی در گردهمایی دانش آموزان باسیا استان کردستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ایران، دانش آموزان را به تفکر عمیق دعوت کرد و اظهار داشت: یکی از نیازهای اصلی و ابتدایی دانش آموزان نگاه عمیق و دور از ذهن است. از سطحی نگری . چشم انداز سوالات و موارد روز

گفت سطحی است چشم انداز این امر در جامعه ما بسیار رواج دارد، وی افزود: دانش آموزان نباید سطحی نگر باشند نگر زیرا در این صورت او به عنوان مخاطب تحت کنترل هر رسانه ای است.

حجه الاسلام والمسلمین پور در ذهبیوی هوش را از دیگر مولفه های مورد نیاز دانش آموز برشمرد یادآوری کرد: تعقل به معنای عام به این معناست که انسان در سؤالاتی که می شنود بیندیشد و به عقل متوسل شود.

وی رفتار عقلانی و مخالف را از فرآیندهای مهم تصمیم گیری دانش آموزان می داند و می افزاید: عرصه اجتماعی عرصه عواطف نیست و رفتار دانش آموز باید عقلانی و آمیخته با عقل و تفکر باشد.

نماینده ولی فقیه عدم الغای علم و دانشگاه را یکی از رفتارهای عقلانی دانشجویان و اساتید دانست و تصریح کرد: هیچ عقل سلیمی تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزشی را درست نمی داند زیرا با تعطیلی علم، جامعه علمی رها می شود. پشت سر گذاشته و خسارت جبران ناپذیر خواهد بود.

وی دشمن شناسی، شناخت هدف و راه شناسی را از دیگر ویژگی های دانش آموز دانست و تصریح کرد: در هر کشوری رهبر یک کشور نسبت به آن کشور دلسوزترین است و به راستی می توان گفت در کشور ما رهبر معظم انقلاب دلسوزترین انسانهاست که در راه آبادانی کشور است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: طلبه باید سواد رسانه ای داشته باشد و اثربخشی رسانه را درک کند.

دکمه بازگشت به بالا