عمومی

نیمی از استان‌های کشور درگیر موج پنجم هستند

بر اساس پایگاه خبری ،

“علیرضا رئیسی” در حاشیه جلسه ستاد ملی مبارزه با تاجگذاری ، خواستار گسترش نوع دلتا از مناطق جنوبی به سایر مناطق کشور شد ، گفت:

سخنگوی ستاد ملی کرونا با بیان اینکه شیوع ویروس افزایش یافته است ، افزود: بیش از 50 درصد شهرهای برخی استان ها تحت تأثیر قرار گرفته اند و در صورت بی توجهی می توانند کل استان را تحت تأثیر قرار دهند.

10 شهر استان تهران قرمز شدند

رئیسی با اعلام اینکه 10 شهر استان تهران قرمز شده اند ، گفت: بسیاری از شهرهای کرمان ، فارس و 5 استان به این بیماری مبتلا شده اند.

وی ادامه داد: در جلسه امروز تأکید زیادی بر افزایش کنترل مرزهای شرقی شد. اقداماتی البته وجود دارد ، اما تأکید بیشتر بر نظارت بود.

سخنگوی ستاد ملی کرونا افزود: “در جلسه امروز ، موضوعاتی برای کمک به استانهای سیستان و بلوچستان مطرح شد.

رئیسی گفت: “در شهرهای سرخ ، حداکثر حضور کارمندان در محل کار 30 درصد اعلام شده است ، به جز مشاغل اساسی که باید حضور بیشتری داشته باشند.”

توزیع 7 میلیون دوز واکسن

وی درباره بهبود واکسیناسیون در کشور افزود: واکسیناسیون این هفته و هفته آینده تسریع می شود.

رئیسی ادامه داد: در تهران با افزایش مراکز واکسیناسیون جامع ، کار تزریق واکسن با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت و مردم نگران دوز دوم نخواهند بود ، ممکن است هفته آینده گروه سنی دیگری را اعلام کنیم.

وی افزود: تاکنون 300000 دوز واکسن برکت توزیع شده است و امیدواریم این روند در هفته های آینده تسریع شود و واکسن های بیشتری به همراه واکسن های خارجی تزریق شود.

رئیسی با اعلام اینکه ما تاکنون 7 میلیون دوز واکسن را به اشتراک گذاشته ایم ، گفت: “دو میلیون نفر دوز اول و دوم را دریافت کردند و 4 میلیون نفر دوز اول را دریافت کردند.”

سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: “ما از سپتامبر 1400 حداقل 10 میلیون دوز واکسن در ماه دریافت خواهیم کرد و همه گروه های هدف را تا پایان سال واکسینه خواهیم کرد.”

وی افزود: 870 مرکز واکسیناسیون جامع در کشور وجود دارد که 75 مرکز آن فقط در تهران است و ما توانایی تزریق 200 تا 300 هزار دوز در روز را داریم و در صورت تزریق واکسن می توان این ظرفیت را به 500 هزار دوز افزایش داد. فراهم شده است “

دکمه بازگشت به بالا