عمومی

هشدار قطعی گاز و برق

بر اساس پایگاه خبری ،

مصطفی رجبی مشهدی – سخنگوی صنعت برق در برنامه 18/30 ، با اشاره به سوابق مصرف گاز خانگی ، گفت: “شهروندان باید تعادل برقرار کرده و مصرف خود را بهینه کنند تا در روزهای سرد پیش بینی قطعی گاز و برق نداشته باشیم. “

وی افزود: ما باید برای مشترکین با هزینه زیاد آموزش های رایگان ارائه دهیم تا هزینه های آنها بهینه شود. حتی استفاده از انرژی خورشیدی نیز در دستور کار است.
رجبی مشهدی با اشاره به اینکه اکثر نیروگاه های ما از طریق برق کار می کنند ، گفت: ما همچنین همکاری بسیار خوبی با شرکت نفت داریم و در صورت لزوم می توانیم از سوخت های فسیلی استفاده کنیم تا فشار زیادی به مدار برق وارد نشود.
سخنگوی شرکت برق با بیان اینکه مصرف برق در وضعیت پایداری است ، افزود: امیدوارم این به نجات مردم ما کمک کند.

رجبی مشهدی با اشاره به جاری شدن سیل در برخی استانهای جنوبی گفت: شرایط برق و گاز در مناطق جنوبی پایدار است و از این نظر مشکلی نداریم.
سخنگوی Elektroprivreda با بیان اینکه سهم مصرف کنندگان خوب افزایش یافته است ، افزود: پیش بینی می شود با اجرای طرح برق امید و راه حل های تعیین شده ، مصرف کنندگان بزرگ نیز به مصرف کنندگان خوبی تبدیل شوند.
وی افزود: برای مصرف زیاد 16٪ گرانتر از مصرف خوب است.
مصرف گاز ما بالاتر از متوسط ​​جهانی است
محمدرضا جولایی – توزیع کننده شرکت ملی گاز نیز گفت: طبق پیش بینی های مربوط به خنک کننده هوا و افزایش مصرف ، ما آماده بودیم و ظرفیت شبکه افزایش یافته است.
وی افزود: پیش بینی ما این است که با خنک سازی هوا ، مصرف گاز به 600 میلیون متر مکعب برسد.

مدیر حمل و نقل شرکت ملی گاز گفت: “اولویت ما استفاده از گاز داخلی است ، اما ما همچنین در تلاش هستیم تا سوخت پاک برای نیروگاه ها تأمین کنیم.”
جولایی گفت: “شومینه اتلاف گرما زیادی دارد و سپس از دیگ بخار استفاده می شود ، اما شهروندان می توانند با تعادل دمای خانه مصرف بهینه داشته باشند.”
وی با بیان اینکه 900 میلیون متر مکعب گاز در حال پردازش است که بیشتر آن برای مصارف خانگی است ، افزود:
مصرف گاز ما از متوسط ​​جهانی بالاتر است و شهروندان باید یک برنامه بهینه سازی را دنبال کنند.

مدیر حمل و نقل شرکت ملی گاز گفت: طرح بهینه سازی و عایق کاری نیروگاه برای بهینه سازی مصرف داخلی در دستور کار است.

جولای اضافه کرد: شرکت ملی گاز از تولید تا توزیع تلاش می کند تا گاز را به راحتی در خانه ها و صنایع قابل دسترسی کند.

دکمه بازگشت به بالا