همایش هم‌اندیشی میان‌داران جهاد۳ برگزار می‌شود

با هدف طراحی عملیات هیأت‌ها در محرم؛

همایش هم‌اندیشی میان‌داران جهاد۳ برگزار می‌شود

همایش سه روزه هم‌اندیشی ۶ شبکه فعال هیأت و مداحی با عنوان «میان‌داران جهاد ۳» در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش  گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا،، همایش ۳ روزه هم‌اندیشی ۶ شبکه فعال هیأت و مداحی از سراسر کشور با عنوان «میان‌داران جهاد ۳» برای همفکری و طراحی عملیات ویژه ایام عزادارای ماه محرم ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

این همایش با حضور دبیران شورای هیأت‌های مذهبی، دبیران شورای شبکه هم‌آهنگی هیأت، مسئولان اداره تشکل‌های دینی، نمایندگان بنیاد دعبل خزاعی، مسئولان کانون مداحان و مسئولان کانون‌های فرهنگی-تبلیغی از تمام استان‌های کشور از صبح فردا چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در تهران آغاز به کار می‌کند.

بررسی برنامه‌ها، عملیات‌ها و شعار مشترک هیأت‌ها در ایام عزاداری ماه محرم ۱۴۰۳، تشریح رویکرد جهاد تبیین در ماه محرم، بررسی نقش هیأت‌ها در روشنگری اقدامات جریان مقاومت، راه‌اندازی بوم حل مسئله و مشکلات هر استان به همت و توان هیأت‌های مذهبی و … از جمله اهداف و رویکرد‌های این همایش سه روزه است.

در این همایش قرار است حسن رحیم‌پورازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محسن قنبریان استاد حوزه و دانشگاه، حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، وحید ملتجی دبیر مهرواره هوای نو سخنرانی کنند.

همچنین بناست در این همایش از کتاب‌های «جرعه» و «مصباح‌الذاکر» ۲ اثر جدید التالیف سعید نسیمی عاشورا پژوه و شاعر آئینی با موضوع روضه‌های مستند و مقاتل صحیح عاشورا رونمایی می‌شود. نشست‌ها و کارگروه‌های تخصصی نیز در این روز‌ها با حضور اعضای هرکدام از این شبکه‌ها برگزار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا