عمومی

همزیستی برادرانه و اخلاق گرایانه ادیان توحیدی در اصفهان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سیدرضا مرتضوی ظهر شنبه در دیدار با سیپان کاشچیان اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران ضمن تبریک سال نو میلادی و میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) اظهار داشت: هر چند با تأخیر اما سال نو میلادی را خدمت اعضای شورای خلیفه گری و هموطنان ارامنه تبریک عرض می کنم، امیدوارم در سال جدید خیر و نیکی برای شما رقم بخورد.

وی ادامه داد: همزیستی برادرانه، اخلاق گرایانه و مسالمت آمیزی میان ادیان توحیدی در ایران بر هیچکس پوشیده نیست و شاهد تجلی این امر در استان اصفهان هستیم، بالاخص این تجلی در ارتباط میان مسلمان و ارامنه عمیق‌تر است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه این ارتباط دارای عمق تاریخی است، عنوان کرد: تلاش کرده ایم به نحوی رفتار کنیم که این رابطهٔ برادرانه روز به روز مستحکم تر شود. البته در بیرون از مرزهای ایران اسلامی از این ارتباط دوستانه ترسیم دیگری می شود.

مرتضوی خاطرنشان کرد: رسانه‌هایی که غالباً ذیل نظام سلطه مدیریت می شوند سعی می کنند کشور ما را بسیار آشفته، عقب افتاده، خشن، نامناسب برای زندگی و به دور از روابط اخلاقی و برادرانه نشان دهند. لیکن هر فردی که ایران را از نزدیک مشاهده می‌کند و بعضاً فرصت می‌یابد به برخی از زوایای فرهنگی زندگی در ایران توجه کند متوجه تفاوت‌ها می شود.

وی اظهار کرد: هر چند که بمب باران رسانه‌ای اجازه نمی‌دهد که این فضا به درستی منعکس شود اما تلاش کرده‌ایم علیرغم همه فضاسازی ها گوهری که در دستمان وجود دارد را حفظ کنیم.

استاندار اصفهان خطاب به اسقف اعظم ارامنه اصفهان گفت: از شما تشکر می کنم که در بزنگاه هایی که دشمن تلاش می کند نظم، صلح، آرامش و امنیت کشور و مردم را برهم بزند با تدبیر، نگاه، شناخت و موضع گیری‌های هوشمندانه مراقبت می کنید تا امنیت در کشور حاکم باشد.

دکمه بازگشت به بالا