عمومی

هندبال باشگاه‌های آسیا؛ فردا، مصاف‌های تعیین کننده برای سپاهان و شهید شاملی

بیست و پنجمین دوره مسابقات هندبال لیگ قهرمانی باشگاه‌های آسیا ۲۰۲۳ دوشنبه در اصفهان پیگیری می شود.

هندبال باشگاه‌های آسیا؛ فردا، مصاف‌های تعیین کننده برای سپاهان و شهید شاملیبه گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از الکره، در این دوره از رقابت‌ها ۱۱ تیم (۲ تیم از ایران) حضور دارند که از هر گروه دو تیم به دور نیمه نهایی صعود می‌کند. تیم‌های سوم هر گروه برای رده‌های ۵ و ۶ و تیم‌های چهارم برای رده‌های ۷ و ۸ رقابت می‌کنند و تیم‌های پنجم هر گروه برای رده‌های ۹ و ۱۰ به مصاف هم می‌روند و تیم ششم گروه دو یازدهم خواهد شد. ایران برای چهارمین بار میزبان رقابت‌ها شده است. تیم الجیش سوریه از حضور در مسابقات انصراف داد. تیم قهرمان آسیا به جام باشگاه‌های جهان – سوپرگلوب ۲۰۲۳ – در دمام عربستان راه خواهد یافت.

نتایج و برنامه مسابقات به این شرح است:
گروه یک: 
تی اسپورتز کلوب هند ۱۵ – ۳۵ الریان قطر 
الکاظمه کویت ۳۴ – ۳۱ نادی عمانی عمان
تیم فولاد مبارکه سپاهان ایران استراحت کزد.

دوشنبه ۱۵ خرداد: 
الریان قطر – الکاظمه کویت
فولاد مبارکه سپاهان ایران – نادی عمانی عمان (ساعت ۱۸ – سالن نقش جهان اصفهان)
تیم فولاد مبارکه سپاهان ایران پیش از این ۲۳ – ۳۱ از تیم الریان قطر شکست خورد و ۳۰ – ۲۸ الکاظمه کویت را مغلوب کرد.
تیم تی اسپورتز کلوب هند استراحت می‌کند.
تیم الریان (تفاضل گل ۲۸+) و الکاظمه (تفاضل ۲۴+) با ۴ امتیاز اول و دوم هستند. تیم‌های نادی عمانی (۱۵+) و فولاد مبارکه سپاهان (۶-) با ۲ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند و تیم تی اسپورتز کلوب بدون امتیاز در رده پنجم جای گرفت.

گروه دو: 
آرکور تاشکند آزبکستان ۳۴ – ۳۹ شهید شاملی کازرون ایران (سالن نقش جهان اصفهان)
تیم شهید شاملی کازرون ایران پیش از این ۳۹ – ۳۲ تیم جونیور چین را شکست داد و ۳۰ – ۴۰ مغلوب الکویت کویت شد.
النجمه بحرین ۳۸ – ۲۷ جونیور چین
الکویت کویت ۳۵ – ۳۸ الدحیل قطر

دوشنبه ۱۵ خرداد: 
شهید شاملی کازرون ایران – النجمه بحرین (ساعت ۱۰ – سالن نقش جهان اصفهان)
الدحیل قطر – جونیور چین
آرکور تاشکند آزبکستان – الکویت کویت 
تیم‌های ۴ امتیازی الدحیل (تفاضل ۱۴+)، النجمه (۱۱+)، الکویت (قهرمان دوره قبل) (۹+) و شهید شاملی کازرون (۲+) در رده‌های اول تا چهارم قرار گرفتند و تیم‌های یک امتیازی آرکور تاشکند و جونیور کلوب در رده‌های پنجم و ششم قرار گرفتند.

در دوره قبل در سال ۲۰۲۲ تیم‌های الکویت کویت، النجمه بحرین و القادسیه کویت اول تا سوم شدند.

در هندبال جام باشگاه‌های آسیا تیم الدُحیل قطر (لخویا و الجیش سابق) با ۵ قهرمانی، ۳ نایب قهرمانی و ۲ سومی رکورددار است و تیم السد قطر با ۵ قهرمانی و دو سومی در رده دوم قرار گرفت. تیم‌های الکاظمیه و القادسیه کویت هر یک با دو قهرمانی سوم مشترک هستند.

تیم فولاد سپاهان اصفهان با نایب قهرمانی در سال ۲۰۰۴ و سومی سال ۲۰۰۷ و نهمی سال ۲۰۱۹ برترین تیم ایرانی در این رقابت‌های محسوب می‌شود و ذوب آهن اصفهان نیز دو بار در سال‌های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۹ سوم شد. تیم نفت و گاز گچساران نیز در سال ۲۰۱۶ در رده چهارم قرار گرفت و در سال ۲۰۱۷ هفتم شد. تیم زاگرس اسلام آباد غرب در سال ۲۰۱۹ یازدهم شد. در سال ۲۰۲۰ نیز تیم مس کرمان در رده پنجم قرار گرفت و تیم شهید شاملی کازرون نهم شد. در سال ۲۰۲۱ تیم مس کرمان ایران پنجم و شهید شاملی کازرون نهم شدند و در سال ۲۰۲۲ تیم مس کرمان هفتم شد.

دکمه بازگشت به بالا