عمومی

واکاوی یک ویدئو درباره روش عجیب پولدارشدن

یک روانشناس و استاد دانشگاه ویدئویی را که در روزهای اخیر منتشر شده بود در مورد روشی عجیب برای پول درآوردن تحلیل روانشناختی انجام داد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، دکتر می گوید: «در روز اول هر ماه، کمی پودر دارچین را کف دست خود بریزید. به روش آواپونوپونو هفت بار روی دارچین بگویید «ببخشید، دوستت دارم، ممنونم». بعد بگو، فراوانی بپاش، فراوانی بپاش، فراوانی بپاش. این روش بسیار موثر است. با این کار نشان می دهید که آماده ثروتمند شدن در ماه نو هستید، زیرا دارچین ارتعاش عظیمی برای ثروتمند شدن و موفقیت دارد!

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه کسی چنین توصیه هایی را اجرا می کند و آیا از نظر روانی مضر است یا خیر.

از قرار دادن کارت بانکی در یک زاویه خاص گرفته تا جادوی «مدیر نشدن»!

ویدیو ویبره دارچین برای ثروتمند شدن که این روزها پرطرفدار شده است، مرا به یاد برخی از مشتریانم انداخت که به توصیه این سخنرانان انگیزشی برای ثروتمند شدن یا موفقیت، همین کار را انجام دادند: زنی در 40 سالگی با مدرک فوق لیسانس. در مهندسی، ابتدا هر ماه، کارت بانکی خود را در زاویه مشخصی نسبت به خورشید قرار می داد تا پول بیشتری به حساب بانکی خود وارد کند، که باعث می شد او با شوهرش یا مردی که فکر می کرد نمی تواند مدیر شود مشکل پیدا کند. در محل کار چون مجذوب شده بود .. پول زیادی برای شکستن طلسم خرج کرد.

این افراد اعتماد به نفس پایینی دارند

افرادی که این مدل از تخیل جادویی را تجربه می کنند اغلب مضطرب و دارای عزت نفس پایینی هستند که توانایی های خود را برای رسیدن به اهداف خود کافی نمی دانند. آنها از شکست می ترسند و سعی می کنند همه متغیرها را کنترل کنند تا هیچ اتفاقی خارج از کنترل آنها رخ ندهد. همچنین معمولاً اشتباهات خود را نمی پذیرند و هر شکستی را به دلایل ماوراء طبیعی نسبت می دهند تا از شر آنها خلاص شوند.

ای کاش می توانستیم صد سال در یک شب برویم

اما چرا این نوع خرافات این روزها رواج یافته است؟ مهمترین عامل احساس عدم کنترل است. زمانی که متغیرهای کلان اجتماعی و اقتصادی که تحت کنترل افراد جامعه نیستند غیرقابل پیش بینی می شوند، افراد احساس سردرگمی و خارج از کنترل می کنند و برای به دست گرفتن کنترل مجدد زندگی خود مرتکب چنین رفتارهای نادرستی می شوند. از طرفی فرهنگ رسیدن سریع به نتیجه، یک شبه پیمودن راه چند صد ساله و… نیز افراد را وادار می کند که برای ثروتمند شدن به جای فعالیت اقتصادی سازنده به سمت جادو بروند.

به جای تلاش، به جادو امیدوار باشید

برخی می گویند انجام این گونه کارها ضرری به انسان وارد نمی کند، پس اشکالی ندارد، اما باید گفت که آسیب روحی زیادی به همراه دارد. اولین مورد عدم ایمان به توانایی های خود است که با گذشت زمان تشدید می شود. دوم، افکار مضری مانند شک و تردید را برمی انگیزد. اگر شکست می خورم، به خاطر جادویی است که دیگران به من داده اند! حالا چرا من آنقدر برای دیگران مهم باشم که یک نفر هم پول و هم زمان صرف کند تا تجارت من شکست بخورد! این جدایی از واقعیت در طول زمان می تواند عواقب زیادی داشته باشد و به جای تلاش، تنها به جادو و جادو تکیه کند. از آنجایی که این رفتارها تاثیری بر واقعیت نخواهد داشت، امید را از بین می برد. از دست دادن امید می تواند منجر به افسردگی و اضطراب شود.

اشاعه خرافات با زیر سوال بردن علم

نکته این است که هر زمان که علم زیر سوال می رود خرافات رواج پیدا می کند. امروزه حتی شاهد آموزش فنگ شویی در معماری هستیم! چیزی که با ریاضیات سر و کار دارد، اما هنوز از خرافات محافظت نشده است. تمایز علوم انسانی واقعی از خرافات و شبه علم مهم است. متأسفانه با زیر سوال بردن دانشگاه ها و مراجع علمی در جامعه، خرافات جای خالی را پر می کنند. تنها راه رسیدن به موفقیت تلاش انسان و توکل به خداست و خداوند قوانین جهان هستی را برای ما زیر پا نمی گذارد و شما هم از بهشت ​​پول می بارید، از خود دور شوید، خدا قوت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا