فرهنگ و هنر

وداع با پیکر «کومیکو یامامورا» در معراج‌الشهدا

معراج شهدای تهران عصر امروز شنبه 20 تیرماه میزبان پیکر کونیکو یامامورا (صبا بابایی) مادر شهید ایرانی محمد بابایی بود.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دولت سیزدهم، با حضور در معراج الشهدا، در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره این مادر شهید گفت: یامامورا پیشگام صلح و وفاق و دوستی بود. مسلمانان و مردم نیکوکار و برای مدرسه سازی و زمینه سازی برای تحصیل خوب بود. خود را در رنج و دردسر بیندازید تا دیگران در آرامش باشند.

وی با اشاره به ویژگی های زنان صالح گفت: وقتی روح الهی شد و با ملکوت پیوند خورد، انسان امید و رویا را از دست می دهد و راه های سختی را طی می کند. حضرت علی می فرمایند با عالم بزرگ آمیخته شدند و به عالم دیگری پیوستند و چیزهایی را می بینند که مردم عادی نمی بینند، لذت هایی را می چشند که مردم عادی نمی چشند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: مادر شهیدی که چهار فرزند شهیدش را به امام می سپارد، امام فرو می ریزد و توانش تمام می شود، چقدر این زن بزرگ و باشکوه است و استوار می ایستد و می گوید: اینها را دادم تا گریه کنی، نبینی و ندان که ما پشت سرت هستیم. این زنان کارهای سختی انجام دادند اما دیده نشدند، سربازان گمنامی بودند که تمام عواطف و احساسات را پشت سر گذاشتند. کار سخت را مادری انجام داد که فرزندش را دوست داشت و او را به خدا سپرد. مادران شهدا دل خود را با خدا پیوند دادند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا