استان ها

وزارت بهداشت آماده هرگونه امدادرسانی به ساکنان غزه است

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت برای کمک به مردم مظلوم غزه در فلسطین اشغالی آماده هرگونه امدادرسانی است و این آمادگی به مراجع بین المللی نیز اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری مجله تفریحی زیباروز، حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت در حاشیه بیستمین جلسه قرارگاه سلامت خانواده و جوانی جمعیت، گفت: وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها که ساکنان مظلوم غزه نیاز به امداد داشته باشند، اعلام آمادگی می کند.

وی افزود: با توجه به این که سازمان بهداشت جهانی و سازمان های بین المللی مسئول ایجاد کریدورهای رفت و آمد به منطقه غزه هستند، ایران از نظر اعزام پزشک و ارائه تمام خدمات و نیازهای بهداشتی و دارویی به ساکنان غزه اعلام آمادگی کرده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت یادآور شد: در آخرین اجلاس منطقه ای سازمان بهداشت جهانی (منطقه امرو) در مصر که هفته گذشته برگزار شد نیز هیات ایرانی به سرپرستی وزیر بهداشت، در خصوص جنایاتی که توسط رژیم غاصب صهیونیستی در غزه اتفاق افتاده است واکنش نشان داد.

وی با اشاره به این که سازمان بهداشت جهانی بر آثار منفی تحریم ها بر سلامت ملت ها تاکید کرد، گفت: در هفتادمین اجلاس منطقه ای سازمان بهداشت جهانی (منطقه امرو) رسیدگی به تحریم ها در خصوص وضعیت فلسطین و منطقه غزه مورد تاکید بیشتری قرار گرفت.

 انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا