عمومی

وزیر آموزش‌وپرورش را به ریاست سازمان حج منصوب می کنند؟!

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید محمد طباطبایی یزدی دارای تحصیلات حوزوی و دکترای روانشناسی تربیتی، معاون آموزشی و معاونت سازمان استعدادهای درخشان و رئیس آموزش و پرورش برخی مناطق تهران و حومه است.

با این رزومه شگفت انگیز است که رئیس جمهور به دنبال فرد مناسب برای انتخاب نامزد وزارت آموزش و پرورش بود! و حالا این آقا با استعداد وزارت آموزش و پرورش باید رئیس سازمان حج شود!
البته خبرگزاری مذکور برای ارتباط سوابق آقای طباطبایی با موضوع حج و زیارت نوشته است که ایشان 11 مرتبه حج، 13 بار فوت کرده و 11 بار عتبات عالیات داشته اند.

در دولت سیزدهم هم همین تجربه برای رهبری سازمان حج و زیارت کافی به نظر می رسد اما مشکلی نیست. مشکل اینجاست که برخی از محافل سیاسی و روزنامه‌ای در تلاش برای نزدیک‌تر کردن فرد به خط سیاسی خود به قدرت، قصد تخریب رهبر فعلی حج و زیارت را دارند و به همین دلیل اخباری مبنی بر تلاش وی برای ماندن در سمت خود جعل می‌کنند.

علیرضا رشیدیان در دوره اول ریاست جمهوری حسن روحانی استاندار خراسان رضوی بود و سپس از سمت خود استعفا داد. انتصاب مجدد ایشان به ریاست سازمان حج و زیارت مستلزم کسب اجازه از رهبر معظم انقلاب بود که ایشان چنین مجوزی را صادر کردند.

در دوره دو ساله رشیدیان در راس سازمان حج (که بیشتر آن مصادف با تاجگذاری بود)، تلاش هایی برای احیای حج و سفر به اتاب انجام شد که موفقیت موفقیت آمیز آن را نشان داد. علاوه بر این، تغییرات ساختاری در سازمان حج و زیارت نیز از اقدامات قابل توجه وی است.

جالب اینجاست که دولت سیزدهم طبق توان رشیدیان اشرافی است، چیزی ندارد اما در یک تیم سیاسی خاص نیست!

اگر مدیریت خوبش مورد بحث نیست چرا اصرار به ترک او دارند؟

آیا شایسته سالاری یکی از ادعاهای دولت جدید نیست؟ و مگر نگفتند که مدیران دلسوز و موفق و پاک حفظ و حمایت خواهند کرد، آیا این به معنای حمایت و تشویق مدیران موفق است؟!

دکمه بازگشت به بالا