ورزشی

وقتی دست‌خالی برمی‌گردی همه فراموشت می‌کنند

مریم روحی: شاهین موسوی ، بوکسور تا وزن 75 کیلوگرم در المپیک 2020 توکیو ، یکی از دو بوکسور ایرانی این بازیها بود که در مبارزه اول با موریواکی یوتای ژاپن شکست خورد و مقابل این حریف شکست خورد.

بوکسور وزن متوسط ​​ایران گفتگو با مجله تفریحی زیباروز ، او در مورد کمبود تماشاگر در این بازی ها و همچنین برنامه های خود برای مسابقات آینده ، به ویژه المپیک 2024 پاریس صحبت کرد.

جو در المپیک 2020 توکیو با دستورالعمل های بهداشتی خاص و بدون تماشاگر چگونه بود؟

اگرچه ژاپنی ها خیلی تلاش کردند تا در بازی ها با دستورات لازم تاج دریافت نکنند ، اما در همان سالن ما که تماشاچی نبود ، اما جو خوب بود. حتی از لحظه ای که پا به روستا گذاشتیم ، احساس خاص و سختی را تجربه کردیم که اهمیت بازی ها را نشان می داد.

در مورد مبارزه و شکست مقابل بوکسور ژاپنی صحبت کنید.

من دور اول را باختم چون با یک برنامه بد شروع کردم. می خواستم حریف را اذیت کنم اما متأسفانه بدون برنامه ریزی و با عجله حمله کردم و او هم ضربه زد. دورهای 2 و 3 من راحت تر بازی کردم و مشت های پشتی ام را خوب زدم ، اما این برای داوران درست به نظر نمی رسید.

وقتی دست خالی برمی گردی ، همه فراموش می کنند

آیا از عملکرد خود راضی بودید؟

وقتی از رینگ خارج شدم ، نگفتم چرا این کار را نکردم ، زیرا هر کاری که از دستم بر می آمد انجام دادم و هرچه داشتم رها کردم. من با همان سبک و مدل مبارزه در راندهای 2 و 3 برای کسب سهمیه بازی کردم و داوران 5 چیز به من ندادند ، اما در المپیک چنین نشد. نمی دانم آنها طرفدار میزبان بودند یا چیز دیگری.

برخلاف بسیاری از هنرهای رزمی که گاهی در نیم روز برگزار می شود ، بوکس روند طولانی دارد و حتی تا آخرین روز و ساعت بازی ها شاهد مسابقات در این زمینه بودیم. علت این مشکل چیست؟

بوکس یک ورزش حرفه ای و دشوار است و سایر رشته ها زمان مسابقه کوتاه تری دارند و من فکر می کنم ما در طول مسابقات بیشتر درگیر می شویم. مبارزه در سه دور در سه دقیقه کار بسیار سختی است ، در حالی که هر روز وقتی رقابت می کنیم باید تلاش کنیم ، که کار را حتی سخت تر می کند.

وقتی دست خالی برمی گردی ، همه فراموش می کنند

شاهین موسوی در مهمترین بازی های ورزشی جهان شرکت کرده است. مطمئناً تجربه شما قبل از ارسال به بازی ها با تجربه امروز متفاوت است.

المپیک مهمترین ورزش جهان است که قطعاً با سایر مسابقات متفاوت است. همانطور که قبل از ارسال می دانستیم ، اما اکنون آن را تجربه کرده ام. هر ورزشکاری می خواهد این بازی ها را تجربه کند. از اینکه به آن آمدید و دیدید که رقابت چقدر بزرگ و حساس است ، متشکرم.

المپیک 2020 توکیو به پایان رسید. مهمترین مسابقات بوکس در میادین بین المللی چیست و چه برنامه ای برای آن دارید؟

وقتی در یک مسابقه مدال نمی گیرید ، فراموش می شوید و اگر برنده شوید ، چند سال بعد فراموش می شوید. این موضوع در کشور ما به خوبی جا افتاده است. همه قبل از بازی ها بسیار سخت از شما تعریف می کنند ، اما وقتی دست خالی برمی گردید ، می بینید که هیچکس به شما سلام نکرده است. به هر حال ، بعد از المپیک ، من اهداف خود را دارم و برای جام جهانی و بازی های آسیایی آماده می شوم ، که بسیار مهم هستند. من باید در بازیها مدال بگیرم و قطعا این اتفاق می افتد.

وقتی دست خالی برمی گردی ، همه فراموش می کنند

سه سال دیگر تا بازیهای المپیک پاریس باقی مانده است. آیا قصد دارید در سال 2024 سهمیه کسب کنید؟ زمان کمتری تا این بازی ها باقی مانده است و قطعاً کار سختی خواهد بود.

در روستا مکالمه ای صورت گرفت و من ناخواسته یک کلمه را بر زبان آوردم و گفتم تا سال 2024 بودم و فکر می کنم این یک مکالمه صادقانه برای من بود. من سعی می کنم سهمیه بگیرم و حداقل در پائیسو با تجربه و بلوغ کامل شرکت کنم و بهترین عملکرد را داشته باشم. در توکیو ، من مطمئن بودم و فکر می کردم می توانم به نتیجه خاصی برسم ، اما همه چیز متفاوت رقم خورد و صفحه برگشت.

بیشتر بخوانید: ولادیمیر آلکنو: من هیچ توصیه ای به سعید معروف ندارم / این کودکانه است که بخواهم بخشیده شوم

253 251

دکمه بازگشت به بالا