فرهنگ و هنر

ولیعصر یک باغ-خیابان است / نگاه حفاظتی بر طرح تفصیلی ولیعصر حاکم شود

رئیس کمیته معماری و شهرسازی شورای شهر گفت: خیابان ولیعصر یک خیابان باغی است که تاریخ معاصر را روایت می کند و تاریخ ، فرهنگ و ارزش های طبیعی از طریق خیابان ولیعصر تبلور یافته است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، علی عطا با اشاره به جلسه با فرمانداران شهرداری ، با انتقاد از تأخیر یک ساله در تهیه و تصویب طرح ساماندهی و حفاظت از خیابان ولیعصر (عج) اظهار داشت: جای تأسف است که سایه تجار سیری ناپذیر هنوز بالای میراث شریف پایتخت است. و اصلاح طرح تفصیلی آن با رویکرد حفاظت از دو منطقه از میراث فرهنگی-تاریخی و میراث طبیعی ، اما با وجود اقدامات بیشتر ، این کار هنوز به اتمام نرسیده است و متأسفانه به یک آشفتگی در شهرداری تبدیل شده است.

وی گفت: در حال حاضر مسئولیت ساماندهی و اصلاح طرح تفصیلی محور ولیعصر را به اشتباه سازمان زیباسازی شهرداری تهران بر عهده دارد. وی گفت: به طور معمول وی باید مسئولیت معاونت شهرسازی را بر عهده داشته باشد ، اما این پروژه متولی سازمان زیباسازی است و متأسفانه این سازمان در حال حاضر ثروتمند است. مدیریت کافی برای هدایت یک مشاور پروژه وجود ندارد.

آتا در ادامه انتقاد از تأخیر در ارائه طرح ساماندهی خیابان ولیعصر (عج) ، اظهار داشت: به جای هدایت سازمان زیباسازی به معاون شهردار برای تهیه طرح ولیعصر ، مشاور فردی است که شهرداری را اداره می کند و این جای تأسف دارد. .

وی افزود: برنامه دقیق ولیعصره باید به سرعت تغییر کند تا میراث فرهنگی و طبیعی ارزشمند ولیعصر را از تجارت و تخریب محافظت کند.

آتا با تأکید بر اینکه ساماندهی محور ولیعصر یکی از اهداف و برنامه های شهردار تهران است ، اظهار داشت: شهردار محترم تهران در ده برنامه ارائه شده به شورا موضوع ساماندهی محور ولیعصر و ثبت جهانی آن را برجسته کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران ، وی گفت: تأکید ما در شورا اصلاح طرح تفصیلی با نگاه حفاظتی به میراث فرهنگی ، تاریخی و طبیعی ولیعصر و تسریع در تهیه و تصویب آن است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا