فرهنگ و هنر

پرداختن به دفاع مقدس در لرستان مغفول مانده است

مجله تفریحی زیباروز/ لرستان مدیرکل حفظ آثار و افشای دفاع مقدس لرستان گفت: برخورد با دفاع مقدس در استان مغفول مانده است و بعد از 33 سال نتوانستیم اسناد مربوط به شهدا را جمع آوری کنیم. و شهدای برجسته را تقدیم کنید.»

سرهنگ محسن رشیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت رسالت رسانه و خبرنگاری گفت: رسانه ها جهاد تبیین مدنظر مقام معظم رهبری را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی به جامعه رسالت اصلی رسانه هاست که رسانه های امروز کوچکتر از رزمندگان دیروز نیستند، افزود:

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان گفت: نسل امروز با رسانه ها در ارتباط هستند و باید با زبان و ادبیات با آنها صحبت شود.

رشیدی افزود: خبرنگاران منافق نیستند و نگرش انحصاری ندارند و معمولا بر اساس واقعیت هایی که در جامعه وجود دارد اطلاعات می دهند.

وی افزود: حضور خبرنگاران در سیل سال 98 و غرق شدن در آب برای بیان عمق فاجعه قابل تقدیر است و مسئولان مسئول این تلاش خبرنگاران هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: شما مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و… را گزارش می دهید و این دیدگاه خبرنگاران تیزبین و دقیق و رضایت مردم پیگیر مشکلات آنهاست. .

رشیدی در ادامه با بیان اینکه رسیدگی به حوزه دفاع مقدس در لرستان مغفول مانده و پس از 33 سال موفق به جمع آوری اسناد مربوط به شهدا و ارائه شهدای شاخص نشدیم، افزود: لرستان 950 شهید دارد و چرا نتوانستیم آنها را شناسایی کنیم. حسین. یافته ها را به جامعه ارائه دهید.

وی گفت: هنوز موفق به نگارش دانشنامه و دایره المعارف دفاع مقدس لرستان نشده ایم و چهار استان در سراسر کشور این کار را انجام نداده اند که یکی از آنها لرستان است که برای آن نیاز به همکاری و همکاری داریم. دستگاه های اجرایی و مدیران.»

مدیرکل حفظ آثار و افشای دفاع مقدس لرستان گفت: متأسفانه در حوزه کودک کاری انجام نداده‌ایم در حالی که ممکن است کودکان در مورد دفاع مقدس سؤالاتی داشته باشند.

رشیدی با اشاره به عملیات آزادسازی خرمشهر تصریح کرد: عملیات از دهم اردیبهشت ماه با هدف آزادسازی دست آزادگان و سپس خرمشهر آغاز شد و در نهایت این شهر توسط سوم کردا فتح و آزاد شد. در این عملیات شهیدان بزرگواری چون شهید علی صیاد شیرازی، احمد متوسلیان، احمد کاظمی، حسن باقری و شهید حاج قاسم سلیمانی حضور داشتند و توانستند این شهر را از دست بعثی ها آزاد کنند.

وی با بیان اینکه دومین روز از اردیبهشت ماه سالروز عملیات بزرگ حاج عمران است، گفت: غبارروبی گلزار شهدا در استان، دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان و شهرستان ها، آغاز جلسات توجیهی بصیرتی، برگزاری مسابقات ورزشی، برگزاری 110 یادواره در کانون شهدای شهرستان های استان، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی عملیات آزادسازی خرمشهر و حاج عمران در دانشگاه های لرستان، نواخته شدن زنگ مقاومت در مدارس و دانشگاه های استان و مشترک صبح نیروهای مسلح لرستان و رژه موتوری نیروهای مسلح و … از برنامه های دوم و سوم خرداد ماه .

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان افزود: تیپ 57 حضرت ابوالفضل(ع) عملیات حاج عمران را برعهده گرفت و بیش از 300 شهید و 950 مجروح تقدیم انقلاب کردیم.

رشیدی بیان کرد: سال 65 لرستان ظهر عاشورا شد که 300 شهید از عملیات حاج عمران وارد استان شدند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا