فرهنگ و هنر

پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به ۲۰۳ نفر از جامعه هدف بنیاد شهید آذربایجان‌غربی

مجله تفریحی زیباروز/آذربایجان غربی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی گفت: طی سال جاری هزار و ۳ نفر از جامعه هدف بنیاد شهید استان برای دریافت تسهیلات خود اشتغالی به بانکها معرفی شده و به ۲۰۳ نفر پرداخت تسهیلات انجام شده است.

حجت الاسلام داوود میرزایی، ۱۴ بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در تشریح برنامه های این اداره کل در سال جاری، با بیان اینکه همزمان با ایام الله دهه فجر، ۱۹ برنامه تحت عنوان مهمانی لاله ها در گلزار شهدای استان برگزار می شود، افزود: برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی، برگزاری یادواره های شهدا، ایجاد فضاسازی و تبلیغات محیطی، بهره‌برداری از گلزار شهدای استان، جانمایی تصویر شهدا، نام‌گذاری معابر، برپایی میز خدمت از دیگر برنامه های بنیاد شهید استان در ایام الله دهه فجر است.

میرزایی از اعزام ۵۶۰ نفر از استان در قالب ۲۴ کاروان به عتبات عالیات خبر داد.

مدیرکل بنیاد شهید استان، با اشاره به ساماندهی گلزار شهدای استان گفت: طی سال جاری ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به این امر تخصیص یافته است. 

وی اظهار کرد: بیش از ۸ هزار و ۶۰۰ نفر از فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران در استان بیکار هستند. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان از پایش سلامت بیش از ۴ هزار نفر از خانواده بنیاد شهید استان خبرداد و گفت: بیش از ۵۴ هزار نفر از این مجموعه تحت پوشش بیمه هستند. 

وی گفت: ۱۹۸۴ دانش آموز در مدارس شاهد و ۱۷۸۲ دانشجو مشغول به تحصیل هستند. 

میرزایی با بیان این‌که برای استحکام این نظام هزاران شهید تقدیم انقلاب شده است، افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از رسالت‌های بنیاد شهید است و خدماتی که تاکنون به خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران ارایه شده در مقابل خدمات آنها برای نظام بسیار کم است.

انتهای پیام

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا