ورزشی

پردرآمدترین ورزشکاران جهان را بشناسیم

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری بورنا ؛ در تاریخ 21 ماه مه ، مجله Forbes بهترین ورزشکاران پولی را در جهان در سال 2020 معرفی کرد. در این گزارش آمده است: برای اولین بار در چهار سال ، درآمد ورزشکاران تحت تأثیر شیوع کروناویروس قرار گرفت. بسیاری از رویدادهای ورزشی نیز برای اولین بار از زمان جنگ جهانی دوم لغو یا به تعویق افتاد. در مجموع 100 ورزشکار پر درآمد امسال 3.6 میلیارد دلار درآمد کسب کرده اند که نسبت به سال 2019 9٪ کاهش داشته و این برای اولین بار از سال 2016 است.

راجر فدرر با 106 میلیون دلار درآمد پیش از مالیات در صدر این لیست قرار دارد و از کریستیانو رونالدو و لیونل مسی که در سه یا چهار سال گذشته صدرنشین این لیست هستند صعود می کند. این دو فوتبالیست در 12 ماه گذشته 209 میلیون دلار درآمد کسب کرده اند و در سال 2019 به دلیل کاهش حقوق در بسیاری از باشگاه های فوتبال اروپا در زمان توقف بازی لیگ در ماه مارس ، 28 میلیون دلار درآمد کسب کرده اند.

فدرر پس از کسب 100 میلیون دلار از طریق ورزش ، اولین تنیسور در 30 سال گذشته است که در جایگاه اول قرار دارد. او نهمین ورزشکاری است که از سال 1990 این مقام را به دست آورد.

11111

امسال ورزشکاران 21 کشور و 10 ورزش در این جدول درج شده اند و این نیز اولین بار از سال 2016 است که تعداد بیشتری از بانوان در این رده بندی قرار می گیرند و هیچ یک از ورزشکاران زن تاکنون جز این در مسابقات تنیس موفق به کسب این مکان نشده اند. کار را نکرد.

تعداد بازیکنان NBA بیشتر از سایر ورزشکاران در این لیست هستند. بازیکنان NFL همچنین بهترین سال خود را داشتند زیرا این بیماری در اواخر تابستان به آنها نرسیده است. در مقابل ، بازیکنان MLB بعد از به تعویق انداختن بازی افتتاحیه در ماه مارس ، سنگین ترین ضربه را متحمل شدند. این احتمال وجود دارد که افت درآمد ورزشکاران برای یک دوره رتبه بندی دیگر ادامه یابد.

2222

طبق جدول ، ورزشکاران بسکتبال ، فوتبال آمریکا ، فوتبال ، تنیس ، بوکس ، گلف ، مسابقات اتومبیلرانی ، بیس بال و کریکت در صدر این گروه قرار دارند.

همچنین این گزارش براساس شفافیت مبلغ قراردادها ، دارایی ها و درآمد ورزشکاران و بر اساس اسناد ارائه شده به آنها تهیه شده است.

دکمه بازگشت به بالا