فرهنگ و هنر

پرده خوانی زندگی نامه شهید حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان

مجله تفریحی زیباروز/ کرمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: زندگینامه و بخشی از زندگینامه شهید حاج قاسمه در قالب پروجکشن در گلزار شهدای کرمان خوانده می شود.

مجتبی اسدی در گفت وگو با مجله تفریحی زیباروز، اظهار کرد: در اولین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به ابعاد شخصیتی و زندگی و همچنین صحبت از سرگذشت همرزمان و بیان سرگذشت و زندگی نامه وی پرداخته شد. “

وی افزود: قرار است در دومین سالگرد به این موضوعات به صورت هنری پرداخته شود و التزام هنری به همه این موارد این شهید بزرگوار باشد.

اسدی گفت: امیدواریم این اقدام با رویکرد مردمی کار باشکوه و موثری باشد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان ادامه داد: از سوی دیگر حاج قاسم نوعی زندگی داشت که باید با آن اضافه هنری و فرهنگی داشته باشد.

اسدی گفت: زندگی حاج قاسم پر از فراز و نشیب های عاطفی و نقاط حساس و عطف بود، البته او خودش هنرمند بود. از این رو امسال چهره این شهید والامقام یک هنر محسوب می شد.

وی با بیان اینکه این رویداد فرهنگی هنری به همت بنیاد حفظ آثار و نشر آثار سرلشکر قاسم سلیمانی (مدرسه حاج قاسم) و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می شود، گفت: این رویداد از 11 آذر 1400 در ساعت 10 برگزار می شود. استان های مختلف

وی ادامه داد: نقالی حبیب یکی از ویژه برنامه هایی است که هر ساله در تهران برگزار می شود و برخی از راویان در منزل ایشان خدمت مقام معظم رهبری رسیدند که متاسفانه به دلیل تاج گذاری تعطیل است.

وی ادامه داد: در ابتدا قرار بود این برنامه از حسینیه تهران تا حسینه شهدای کرمان برگزار شود که به دلیل مشکلات متعدد، برنامه اصلی به تالار فرهنگیان واقع در خیابان سرباز منتقل شد.

وی به برنامه «به وقت شهادت» این کاروان اشاره کرد و تصریح کرد: «کاروان هنری قصه حبیب» در کرمان «قصه خوانی و از روی صفحه نمایش» اجرای نمایش «سپهبد» و یاد و خاطره مادران شهید. برگزار خواهد شد.

گفتنی است «کاروان هنری روایت حبیب» با برپایی و اجرای برنامه های متنوع در کرمان تا شنبه 13 آذرماه ادامه دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا