اقتصادی

پروازتان در کدام فرودگاه استانبول فرود می آید؟

اگر قصد سفر به ترکیه و شهر استانبول را دارید و می‌خواهید سفر خود را آرام و بدون نگرانی انجام دهید، بهتر است با فرودگاه این شهر آشنا شوید. به گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا، آیا تا به حال به اهمیت و تأثیر فرودگاه‌ها در سفرهای خود فکر کرده اید؟ فرودگاه‌ها تا چه اندازه در توسعه گردشگری شهر تأثیر دارند؟ استانبول یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای آسیا و جهان به دلیل تنوع مکان‌های تاریخی، گردشگری و تفریحی است. استانبول برای ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد و هر ساله گردشگرانی از سراسر ایران برای کار، تحصیل یا خرید به این شهر سفر می‌کنند.
یکی از دلایل آن نزدیکی ترکیه به ایران است. همچنین ایران به بسیاری از کشورها پرواز مستقیم ندارد، بنابراین گردشگران باید ابتدا به استانبول رفته و از طریق فرودگاه استانبول و پرواز استانبول تهران به کشور  برگردند. اگر قصد سفر به ترکیه و شهر استانبول را دارید و می‌خواهید سفر خود را آرام و بدون نگرانی انجام دهید، بهتر است با فرودگاه این شهر آشنا شوید.
بزرگ ترین فرودگاه جهان کجاست؟
قبل از اینکه با فرودگاه جدید استانبول آشنا شوید و با قیمت پرواز تهران استانبول آشنا شوید، باید بدانید که این فرودگاه در آینده بزرگترین فرودگاه جهان (از نظر تردد مسافر) خواهد بود. در حال حاضر از بهترین فرودگاه‌های جهان می‌توان به فرودگاه چانگی سنگاپور، فرودگاه بین‌المللی دبی و … اشاره کرد.
وی در پاسخ به این سؤال که فرودگاه جدید استانبول کجاست؟ باید گفت که این مکان توسط شرکت IGA تأسیس شده است و در شمال غربی استانبول در منطقه Arnavutköy واقع شده است. هزینه و زمان ساخت فرودگاه جدید استانبول به ترتیب 42 ماه و 16.65 میلیارد دلار برآورد شده است که توسط رئیس جمهور وقت ترکیه (اردوغان) در نود و پنجمین سالگرد تأسیس جمهوری افتتاح شد.
همچنین انتظار می‌رود در سال‌های آینده فرودگاه جدید استانبول به بزرگ‌ترین مرکز مسافری جهان، مهم‌ترین نقطه اتصال در شمال آفریقا، آسیا، اروپا و شلوغ‌ترین مرکز حمل‌ونقل هوایی در جهان تبدیل شود. کادری سامسونلو، مدیر اجرایی و مدیر کل عملیات فرودگاه استرالیا را فرصتی عالی برای پیشرفت و توسعه توصیف کرد.
اتصال فرودگاه جدید استانبول به استرالیا و دسترسی مسافران استرالیایی به بیش از 40 مقصد در ترکیه و 120 مقصد در اروپا از طریق استانبول برای ما در اولویت است.
 پروازتان در کدام فرودگاه استانبول فرود می آید؟
علامت اختصاری فرودگاه جدید استانبول
برای شناسایی آسان‌تر و یکپارچه سازی اطلاعات، به هر فرودگاه یک کد انگلیسی 3 حرفی توسط انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (IATA) اختصاص داده شده است. برای این منظور کد یاتا فرودگاه جدید استانبول یعنی IST که در گذشته برای شناسایی فرودگاه آتاتورک استفاده می‌شد اختصاص داده شد. تمامی مسافران ترکیه با خرید بلیط هواپیما استانبول به این فرودگاه پرواز می‌کنند و دیگر از آتاتورک استفاده نمی‌شود.
استانداردهای فرودگاه‌های بین‌المللی
فرودگاه‌های ترکیه خدمات و امکاناتی مناسب برای تمامی مسافران داخلی و خارجی ارائه می‌دهند. اگر سطح پارامترهای پرواز را در نظر بگیریم به نکات زیر خواهیم رسید:
کاهش ریسک
هماهنگی اقدامات ایمنی با توجه به تجزیه و تحلیل ریسک پرواز
بهبود شرایط خدمات
افزایش عملیات پروازی
اداره گمرک
اتاق انتظار
رستوران‌ها و کافه‌ها
اتاق‌هایی برای عبادت
دفاتر گردشگری و آژانس‌های هواپیمایی
ادارات بورس و بهداشت
فرودگاه‌های بین‌المللی ترکیه بسیار بزرگتر از فرودگاه‌های داخلی هستند و ارتباطات داخلی و بین‌المللی را ارائه می‌دهند. بر اساس سیاست کشور، در 100 کیلومتری هر منطقه یک فرودگاه وجود دارد.
مشخصات ترمینال های فرودگاه جدید استانبول
در حال حاضر اولین ترمینال فرودگاه جدید استانبول با مساحت 1440000 متر مربع بزرگترین ساختمان ترمینال جهان محسوب شده و به دو قسمت گیت ورودی و گیت خروجی تقسیم می‌شود. اگر به فرودگاه بین‌المللی استانبول می‌روید، برای راحتی شما، پارکینگ فیروزه‌ای و سبز برای پروازهای داخلی و پارکینگ‌های زرد، قرمز و آبی برای پروازهای بین‌المللی است.
این فرودگاه هفت ورودی دارد. ورودی‌های یک و دو برای پروازهای داخلی و ورودی‌های دیگر برای پروازهای خارجی است. مسافران پروازهای داخلی به کانترهای D و E مراجعه کنند. مسافران پروازهای خارج از کشور نیز باید به یکی از میزهای پذیرش D، F، G، H و J مراجعه کنند. توجه داشته باشید که درب ورودی شماره 5 برای مسافران کلاس تجاری است.
همچنین کانتر G به طور ویژه برای پذیرایی از مسافرانی که به‌صورت گروهی سفر می‌کنند طراحی شده است. مسافرانی که به‌صورت خانوادگی سفر کرده اند و همچنین مسافرانی که از انگلستان، کانادا و ایالات متحده وارد استانبول می‌شوند، باید برای تحویل گرفتن به کانتر K مراجعه کنند. در نهایت، میز پذیرش L در انحصار مسافران کلاس تجاری ترکیش ایرلاینز است.
نقاط ضعف فرودگاه جدید استانبول
هر چقدر فرودگاه جدید استانبول بزرگ، مدرن و پیشرفته است، هنوز یک مشکل اساسی بعد خرید بلیط استانبول تهران وجود دارد. اگرچه ترمینال این فرودگاه به 5 بخش بزرگ تقسیم شده است، اما این فرودگاه تنها یک گیت بازرسی و امنیتی برای پروازهای داخلی و تنها یک گیت بازرسی برای پروازهای بین‌المللی دارد.
فرودگاه جدید استانبول
علاوه بر این، این ترمینال بزرگ در حال حاضر سیستم حمل و نقل داخلی مانند وسیله نقلیه یا قطار ندارد و مسافت‌های طولانی که مسافران برای انجام کار قبل از پرواز باید طی کنند مهم است؛ لذا به مسافران گرامی توصیه می‌شود حداقل 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند تا بدون استرس تمامی مراحل را طی کرده و در نهایت به گیت مبدأ برسند.
نقش فرودگاه‌ها در توسعه صنعت گردشگری ترکیه
بر اساس گزارشی که در بلومبرگ منتشر شده است، فرودگاه اغلب برای حمل و نقل افراد و کالاها استفاده می‌شود. فرودگاه‌ها ارتباط تنگاتنگی با رشد کسب و کار و اشتغال دارند. بر اساس یکی از ارائه‌ها، تعداد مسافران فرودگاه بر اساس تعداد پروازها با بهره‌وری اقتصادی بهتر، حقوق و درآمد مترو و سهم فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در حوزه فناوری همبستگی بالایی دارد.
اگر بخواهیم به تمام فرودگاه‌های استانبول توجه کنیم. در  ترکیه  58 فرودگاه داخلی و بین‌المللی است که می‌توان از آنها برای سفر به تمام نقاط ترکیه و جهان استفاده کرد. از این تعداد 37 فرودگاه بین‌المللی هستند. صنعت هوانوردی ترکیه همراه با سایر بخش‌های این کشور در حال رشد است. چشم انداز اقتصادی این شهر به‌عنوان مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه گردشگری محسوب می‌شود. تنها در استانبول صدها صنعت هتلداری و گردشگری وجود دارد و از این نظر داشتن سه فرودگاه بین‌المللی در این شهر کاملاً طبیعی است. انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا