ورزشی

پوکر پرسپولیس در سوپرجام/ شاگردان یحیی جشن قهرمانی گرفتند

به گفته بورنی؛ دو تیم فوتبال پرسپولیس تهران و تراکتور تبریز در چارچوب بازی سوپرجام از ساعت 19:50 ورزشگاه آزادی آنها علیه یکدیگر رفتند و تخت جمشید او موفق شد حریف خود را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد و برای چهارمین بار قهرمان سوپرجام شود.

تخت جمشید بازی او بیش از حریف شروع به حمله کرد و سعی در فرار از جناح به خصوص از سمت چپ داشت و دروازه حریف را تهدید کرد. اولین موقعیت جدی در دقیقه 10 اتفاق افتاد که مهدی ترابی با پاس گسترده و خطرناک این بازیکن از سمت چپ فرار کرد که توسط مدافعان تراکتور مهار شد. در دقیقه 16 روی اشتباه مدافع و دروازه بان پرسپولیس تراکتور می توانست گلزنی کند اما ضربه سامان نریمان جهان کنار دروازه قرار گرفت. دو دقیقه بعد احمد نوراللهی با یک ضربه محکم محمدرضا اخباری را تهدید کرد اما دروازه بان توپ را به کرنر فرستاد. بعد از این توپ تراکتورها چند دقیقه ای توپ شدند و زمین آنها می توانستند در دقیقه 22 به گل برسند ، اما ضربه محکم Bohmadan به طور خطرناکی از بالای دروازه عبور کرد.

این مسابقه در اواسط نیمه اول با سرعت بالایی برگزار شد و دو تیم دائماً در محوطه جریمه نزدیک می شدند اما بی احتیاطی در پاس های آخر مانع از اوضاع شد. در دقیقهی 30 بازی هستیم و داور مسابقه به یک ضربه پنالتی علاقمند میشه که به نظر میاد پنالتی برای پنالتی هست. در 15 دقیقه پایانی نیمه اول ، توپ و زمین در اختیار دانشجویان بود یحیی گل محمدی اما پرسپولیس با وجود نزدیک شدن به محوطه جریمه تراکتور نتوانست موقعیت های خطرناکی را در درب تراکتورسازی ایجاد کند تا در این نیمه با قرعه کشی بی سر تا آخر

44

نیمه دوم با روال نیمه اول آغاز شد و رسول خطیبی به شاگردانش تأکید کرد که هدف اول آنها گل نخوردن است. بنابراین ، همان بازی منظم و دفاعی در نیمه اول با خطاهای کم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 61 امید عالیشاه توپ را به تراکتور در وسط زمین پاس داد و توپ را از پشت محوطه جریمه برای عیسی الکاتیرا ارسال کرد که وارد زمین شد. محوطه جریمه با پای خود. وی پس از عبور از یک دوست مستقیم ، با ضربه فنی دروازه تراکتور را باز کرد. سپس تراکتور از لاک دفاعی بیرون آمد و شروع به تلاش برای تساوی کرد. این اتفاق فضا را برای پرسپولیس باز کرد تا در یک ضد حمله مهمان تبریز را تهدید کند.

در حالی که تراکتور قصد داشت گل تساوی را به ثمر برساند ، در دقیقه 78 مهدی تیکدری به سعید آقایی خطا کرد که علی صفایی با کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد تا تیمش با آب سرد غرق شود. اما تیم تبریزی تسلیم نشد و حمله به دروازه قرمزها را آغاز کرد اما نتوانست به هدف برسد. سیامک نعمتی که در اواخر بازی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه راست شانه به میدان آمده بود ، پس از 90 دقیقه بازی مصدوم شد و 6 دقیقه وقت اضافه به زمین اضافه کرد و علی شجاعی جایگزین وی شد. این دیدار با پیروزی پرسپولیس با نتیجه 1 بر 0 به پایان رسید و سرخپوشان برای چهارمین بار جام را از آن خود کردند.

داور: علی صفایی

ترکیب تخت جمشید تهران: حامد لک ، سید جلال حسینی ، محمد حسین کنعانی زادگان ، مهدی شیری ، سعید آقایی ، میلاد سرلک ، احمد نوراللهی ، مهدی ترابی (88- سیامک نعمتی (90 + 4- علی شجاعی) ، امید عالیشاه (71- مهدی عبدی) ، احسان من عیسی آل کثیر (71- شهریار مقانلو).

سرمربی: یحیی گل محمدی

ترکیب تراکتور تبریز: محمدرضا اخباری ، هادی محمدی ، محمدرضا خانزاده ، میلاد فخرالدینی ، میثم تیموری (74- اکبر ایمانی) ، ابوالفضل رزاق پور ، حمید بوهمدان ، محمد قادری (74- علی فتحی) ، سامان نریماد جدهان ، مهدیهم.

سرمربی: رسول خطیبی

دکمه بازگشت به بالا