اقتصادی

پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه آزاد خراسان رضوی تجلیل شدند

با حضور مسئولان؛ پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و مشهد با حضور مسئولان تجلیل شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مشهد ، آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و مشهد با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و مدیر کل سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
**خراسان رضوی رتبه سوم پژوهش دانشگاههای آزاد کشور را دارد
 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد در آیین تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی گفت: این دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری پس از دانشگاههای آزاد اسلامی تهران و اصفهان رتبه سوم را داراست. 
جواد بهارآرا افزود:  دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در بین واحدهای دانشگاه های آزاد اسلامی کشور رتبه سوم را داراست که این نتیجه تلاش پژوهشگران و دانشجویان فرهیخته در این دانشگاه است.
پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه آزاد خراسان رضوی تجلیل شدند
وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی دارای ۹ مرکز تحقیقاتی است که پنج مرکز آن در مشهد و چهار مرکز در سایر شهرهای استان فعالیت دارد. ۲ مرکز از مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد مشهد دارای رتبه سطح یک کشوری است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد گفت: از چهار مرکز تحقیقاتی استان خراسان رضوی سه مرکز در شهر نیشابور قرار دارد که یکی از این مراکز دارای رتبه سطح یک کشوری است .
بهارآرا بیان کرد: دنشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی دارای هشت مرکز رشد است و در این مراکز ۷۸ هسته فناور، ۴۳ واحد فناور، ۸۷ دانشجو و ۴۱ استاد فعالیت دارند.
پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه آزاد خراسان رضوی تجلیل شدند
وی راه اندازی سراهای نوآوری سنگ، شیشه و کانی و همچنین فناوریهای نوین سبز در آینده ای نزدیک در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد خبر داد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خراسان رضوی نیز با اشاره به اینکه در هیچ دینی به اندازه دین اسلام به علم و پژوهش اهمیت داده نشده است، افزود: در کدام دین آورده شده است : مدادالعلما افضل من دماء الشهدا؟
حجت الاسلام جواد مهدوی نسب با انتقاد از اینکه پژوهش و تفکر و تولید علم که مورد تاکید همواره مقام معظم رهبری است، آن جایگاهی که باید در بین ما داشته باشد ندارد افزود: ما به عنوان جامعه دانشگاهی گله مندیم که چرا بین جامعه پژوهشگر دانشگاهی و صنعت پل زده نمی شود و چرا مسئولین آن طور که باید از پژوهشگران حمایت نمی کنند و صدای پژوهشگران را نمی شنوند؟
وی بر انجام پژوهش های هدفمند و در راستای حل مسائل مورد نیاز جامعه توسط پژوهشگران تاکید کرد.
پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه آزاد خراسان رضوی تجلیل شدند
در این مراسم محسن مرادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز از تلاش پژوهشگران و اساتید فناور و همچنین دست اندرکاران حوزه پژوهش در واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد قدردانی کرد.
** ۴۶ پژوهشگر و فناور برتر خراسان رضوی تجلیل شدند
۴۶ نفر از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی امروز در آیین تقدیر از پژوهشگران برتر این دانشگاه آزاد طی مراسمی تجلیل شدند.
در این مراسم ۹ نفر از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در سطح استانی ، ۳۷ نفر از پژوهشگران برتر این دانشگاه در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی شامل ۱۱ نفر از واحد مشهد و ۲۶ نفر از سایر واحدهای استان مورد تقدیر قرار گرفتند.
از هفت نفر از فعالان حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد نیز تجلیل شد.
عبدالله محمدی مدیرکل شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی و قباد بهزادی پور مدیرکل سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و روسای واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این مراسم حضور داشتند. انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا