فرهنگ و هنر

پیام نوروزی تولیت آستان قدس رضوی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۱

مجله تفریحی زیباروز/ خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی در پیامی آغاز سال 1401 هجری شمسی با تبریک عید سعید غدیر خم به همه هموطنان به ویژه زائران و مجاوران علی بن موسی الرضا (ع) به تقارن سال نو اشاره کرد. و عید فطر و جشن ولادت را بهانه ای برای برقراری ارتباط بیشتر با امام زمان (عج) می دانند.

متن کامل پیام نوروزی حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی به شرح زیر است:

به نام خدا

یا دل و دید یا شب و روز

یا انتقال شرایط و شرایط اطرافمان به بهترین فرصت ها

آغاز سال نو را به برادران و خواهران عزیز و زائران و مجاوران ارجمند حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام از برکات تهحیه و ثنا تبریک می گویم.

این بهار طبیعت مصادف است با بهار واقعی دنیا، یعنی میلاد حضرت بقیه الله الاعظم، ارواحنا فداه و ارواح جهانیان و ما این تقارن را به فال نیک می گیریم و خیر است. تا تقارن سال نو را با ولادت حضرت بقیه الله (عج) یاد بگیریم. همه شیعیان مشتاق دیدن جمال قلب آرام حضرت بقیه الله (عج) و سعادت و توفیق زیارت چهره مبارک و نورانی خداوند و حجت خدا و خلیفه الله هستند.

در صورتی که امکان زیارت چهره مبارک آن حضرت وجود ندارد و این توفیق از ما سلب می شود، اما می توان در هر لحظه و مکان و شرایطی با ولی خدا ارتباط درونی و قلبی داشت. ما می توانیم با عمل صالح با ولی خدا و حجت خدا ارتباط برقرار کنیم، با ترک گناه می توانیم با امام زمان ارتباط برقرار کنیم.

عزیزان، هر شیعه ای که سختی ها و گرفتاری ها و مشکلاتی داشته باشد، پیش هرکس از امام زمان (عج) گرفتار می شود; یعنی خیر و شفقت و شفقت امام نسبت به گردنش کامل است چون انسان کاملی هستند.

با فرصت هایی که داریم و قدرتی که خداوند به هر یک از ما داده است، می توانیم درد دیگران را به بهترین شکل ممکن کاهش دهیم. هر چه غم و اندوه را از دل انسان با ایمان بزداییم و او را شاد کنیم، از امام زمان (عج) بیشتر راضی می شوند، زیرا غم او غم امام زمان (عج) است. رفع غم و اندوه او برای رفع غم و اندوه امام زمان (عج) است.

کسى که گناه مى کند، امام زمان (عج) مى بیند که نتیجه این گناه چه ذلت و ضررى براى این شیعه به بار مى آورد و دل امام زمان (عج) از گناهان ما غمگین، غمگین و غمگین مى شود. و تخلفات

پس عزیزان منتظران و عاشقان امام زمان (عج) کاری نکنیم که بر اندوه و اندوه امام بیفزاییم. امسال سومین سالی است که از حضور نائب امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی در مشهد مقدس محرومیم. و این بزرگوار شیعه و میلیون ها عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در ایران و جهان دل دارند و می خواستند سال جدید را در جوار حرم مطهر الهی آغاز کنند.

لذا ما و همه زائران عزیز به نام رهبر معظم انقلاب و به نام شهدای والامقام و امام بزرگوارشان راحیل و میلیون ها عاشق و شیفته این بارگاه مطهر و منور وارد زیارت می شویم. حضرت و قائم مقام همه این عزیزان خواهند بود، رهبر معظم انقلاب این پیام را دریافت می کنند که باید همچنان به مقررات بهداشتی توجه داشته باشیم و امیدواریم انشاءالله به برکت جناب امام دب این امر را ادامه دهیم. بدبختی از روی زمین پاک خواهد شد.

خدمت تمامی خانواده های بزرگ خدمتگزار، خادمان، خادمان، ویلچرها، کفاشیان و تمامی عزیزانی که به نحوی در این بارگاه مقدس به زائران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) خدمت می کنند، ان شاء الله خسته نباشید. و خسته.

در خدمت همه زائران با عرض پوزش از کوتاهی و مغفرت هستم و شما با پیشنهادات و راهنمایی ها و انتقادات خود ما را در انجام این وظیفه الهی و دینی و انسانی در جهت جلب رضایت حضرت رضا (ع) یاری می فرمایید. وظیفه ماست و خدمتگزار شما باشیم

درود بر شما و خداوند شما را بیامرزد و برکت دهد

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا