ورزشی

پیروزی فیروزجا با طعم صدرنشینی/ مگنوس کارلسن باخت

علیرضا فیروزجا ، نابغه شطرنج ایران در جهان ، در رقابت رو در رو فولاد تاتا به یک پیروزی ارزشمند دست یافت و موفق شد خود رهبر این مسابقات شود.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، هشتمین دوره مسابقات رو در رو فولاد تاتا برگزار شد که در مهمترین مسابقات علیرز فیروزجا ، نابغه جوان شطرنج جهان با فوق ستاره هند روبرو شد.

فیروزجا که با امتیاز 2749 در این مسابقات شرکت کرده بود با نتیجه 2732 به پیروزی ارزشمندی در برابر پنتلا هریکریشنه دست یافت.

فیروزجا با این پیروزی 5.5 امتیاز کسب کرد و فقط در راس این رقابت ها قرار گرفت. این پیروزی در حالی برای فیروزجا حاصل شد که حریف هندی وی در دورهای گذشته موفق شد مانگنوس کارلسن و کاروان فابیو را متوقف کند.
در دیگر مسابقات مهم این مسابقات ، مگنوس کارلسن ، شطرنج باز جهان در کمال ناباوری مغلوب استاد بزرگ روسی شد. فابیو کاروانا نیز برابر آنیشگیری به تساوی رسید.

شطرنج بازان فردا استراحت می کنند. علیرضا فیروزجا در نهمین دوره این رقابت ها باید به مصاف شطرنج روسیه برود.

به دلیل شیوع تاج ، بیشتر مسابقات شطرنج لغو و برای مدتی دیگر به تعویق افتاد و در این مدت بازیکنان شطرنج برای حفظ آمادگی خود در مسابقات آنلاین شرکت کردند. البته در بعضی از کشورها به دلیل پایین بودن آمار تاج ، مسابقات شطرنج شخصاً رصد می شد.

در جدیدترین 14 مسابقات شطرنج جهان ، آنها در مسابقات Tata Steel Super شرکت خواهند کرد. این مسابقات به صورت حضوری در شهر ویچنس هلند آغاز می شود.

بالاترین شطرنج بازان جهان در این مسابقات شکست خوردند. مگنوس کارلسن ، شطرنج باز شماره یک جهان ، فابیو کاروانا ، آنیشگیری ، ماکسیم واشی لاگرا ، یان کریستوف دودا و آرین تاری و علیرضا فیروزجا ، دو شطرنج باز جوان ایران حضور دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا