استان ها

پیش‌بینی پوشش ۹۰ درصدی نوآموزان خوزستانی در طرح سنجش سلامت

مجله تفریحی زیباروز/خوزستان رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان از پیش‌بینی پوشش ۹۰ درصدی نوآموزان استان در طرح جدید سنجش سلامت خبر داد.

علی ممبینی در گفت‌وگو با مجله تفریحی زیباروز، با اشاره به تمرکز بر مراکز مشکلات ویژه یادگیری به عنوان پایگاه ثابت و جامع اظهار کرد: باید تلاش شود ۹۰ درصد از نوآموزان پیش دبستانی زیر پوشش این طرح جدید سنجش سلامت قرار گیرند.

وی با اشاره به اهمیت مداخله در دوره پیش دبستانی و شناسایی دانش‌آموزان دیرآموز، گفت: جای‌دهی صحیح دانش‌آموزان و غربالگری جسمی، ذهنی و تحصیلی و در نهایت کیفیت‌بخشی به آموزش و سفارش کتاب تخصصی، از نکات مهم طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با اشاره به سنجش نوآموزان پیش دبستانی اول و دوم افزود: باید تلاش شود پایگاه‌های بیشتری فعال شوند و نوبت‌گیری توسط اولیاء افزایش یابد. هزینه طرح سنجش نیز ۶۰ هزار تومان است و پرداخت آن به صورت کاملا الکترونیکی و آنلاین در درگاه دولت و آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

ممبینی با بیان اینکه طرح سنجش در روال جدید در خردادماه ۱۴۰۲ به پایان می‌رسد، گفت: ۱۰ اتاق ارزیابی شایستگی حرکتی با همکاری معاونت تربیت بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش استان خوزستان در پایگاه‌های سنجش دایر خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا