عمومی

پیشنهادی به سردار رادان – مجله تفریحی زیباروز

سردار احمدرضا رادان – فرمانده جدید فراجا – را مثل خیلی های دیگر از آن گفت وگوی معروف با فرزاد حسنی شناختم، گفتگویی که در نهایت منجر به توقیف ویدئوی فرزاد حسنی و تعطیلی موقت آن برنامه تلویزیونی شد.

ناگفته نماند که بزرگترین چالش سردار اشتری – فرمانده سابق فراجا – در دوران حضور در نیروی انتظامی، پرونده مرحوم مهسا امینی بود. اتفاقی که باعث حوادث و اعتراضات نسبتا طولانی در کشور شد.

داستانی که با عذرخواهی پلیس قابل حل است. مشکلی که محمدباقر قالیباف، فرمانده سابق نیروی انتظامی چند روز پیش در یک برنامه تلویزیونی به آن اشاره کرد: «به دوستانم در نیروی انتظامی گفتم که این اتفاق برای این خانم در محوطه پلیس افتاده است و عیبی ندارد. با عذرخواهی.»

من فکر می کنم سردار اشتری از وجود مشاوران و همکارانی که در زمینه ارتباطات تجربه و نظر دارند استفاده نکرد و یا در بهترین حالت اگر چنین افرادی در مجموعه ایشان حضور داشتند نمی توانستند نقش خود را به درستی ایفا کنند. .

اکنون سردار رادان – که تا دو سه روز پیش رئیس مرکز مطالعات راهبردی فرج بود – سکاندار یکی از حساس ترین نیروهای نظامی کشور شده است، نیروی نظامی که بیشتر در داخل شهرها و در داخل شهرها حضور دارند. چشم مردم

به عنوان یکی از علاقه مندان به علم ارتباطات و خود را از این حیث اولین می دانم، به سردار رادان پیشنهاد می کنم اولین قدم تشکیل اتاق فکری متشکل از اساتید مجرب و صاحب نظر در حوزه ارتباطات باشد. البته با سلایق و افکار مختلف – و از آنها برای مدیریت افکار عمومی کمک بخواهید – منظورم قسمت مربوط به پلیس است.

از اساتید و صاحب نظران برجسته در حوزه ارتباطات بخواهید نحوه صحبت با مردم، نحوه برخورد با مشکلات و اشتباهات را بررسی کنند.

نظر من البته تشکیل کارگروه های مختلف و کلیشه ای در این حوزه نیست که احتمالاً جلسات خودسرانه و اتلاف وقت خواهد بود.

پیشنهاد من یک پیشنهاد مشکل ساز و پر زحمت نیست. دعوت از چند تن از اساتید و دانشمندان برجسته و صاحب نظر در امر ارتباطات و دریافت و عمل به نظرات آنان برای کار بهتر پلیس در کشور.

متأسفانه بسیاری از مسئولان کشور معتقدند که ارتباطات محدود به روابط عمومی ادارات آنهاست. آنها نمی دانند اگر به درستی علم ارتباطات را در سازمان های خود به کار گیرند، به خصوص در این سال ها که قدرت رسانه ها و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی است، چقدر مشکلاتشان حل می شود.

آقای رادان!، آقای دیگر مسئولین! لطفا این پیشنهاد ساده اما مهم و کاربردی یک دانشجوی رشته ارتباطات را جدی بگیرید!

دکمه بازگشت به بالا