عمومی

چند نکته درباره حادثه منجر به فوت مهسا امینی

1- اهداف اصلی نهضت عظیم شهدای امام را فراموش نکنیم که در رأس آنها نپذیرفتن ظلم و ستم با صد لایه نفاق و سنگسار و دروغ است. امید است راهپیمایی عظیم اربعین نیز موجب رشد این آگاهی و مسئولیت پذیری زائران علوی و حسینی و جامعه ای آگاه تر و مسئولیت پذیرتر شود. بیشتر مراقب باش.

2- واقعه غم انگیز مرگ دختر جوانی از ایران که برای سفری کوتاه به تهران آمده، دردی سخت است که به راحتی از دل پاکان پاک نمی شود. سوال این نیست که آیا این شهروند مظلوم ایرانی به خاطر کدام حادثه جان خود را از دست داده است یا خیر، سوال اینجاست که دستگیری و برخورد با وی اقدامی اشتباه و نابخشودنی است و این موضوع سیاستی نادرست، پرهزینه و ناکارآمد به نام پلیسی است که برخورد می کند. با موضوع بازگشت حجاب به صورت گشت ارشاد. توجه داشته باشید که اعتراضات مردمی در دو روز اخیر فقط علیه پلیس و مأموران آن نیست، بلکه علیه گروهی از مردم و نهادهایی است که با نگاهی نادرست و سیاستی نابخردانه این فجایع را رقم زدند و اصلاح این انحراف ضروری است. در اسرع وقت و البته خطاب به مسئولانی که تاکنون در برابر این ظلم آشکار و تعدی به ناموس کشور سکوت کرده اند.

3- موج سواری در رسانه های بیگانه و کسانی که رویکرد کارآمد و فرصت طلبانه به همه مسائل سیاسی دارند، هیچ تأثیری در ظلم ستیزی و عدالت خواهی مردم ایران ندارد و هیچکس نباید به این بهانه دست از عدالت خواهی بردارد. بدخواهان مردم ایران نمی توانند از این آب صید کنند. ایران و تمامی سرمایه های مادی و معنوی آن متعلق به هر شهروند ایرانی است و ایرانیان برای احقاق حقوق خود و اعتراض به اشتباهات حکومت به اجازه و چراغ سبز احدی نیاز ندارند. نه برای زرق و برق رسانه های بیگانه و نه برای سرپوش گذاشتن بر برخی ادم های بی وجدان داخلی… مردم عدالت می خواهند و مهسا امینی و امثال او را دختر خود می دانند و اگر نسبت به این اتفاقات واکنش نشان دهند عجیب و نمایشی است. ارزش های اسلامی، اگر کسانی که سکوت می کنند در معرض چنین اتهاماتی قرار گیرند، هم ایرانیان و هم مردم از خود فاصله می گیرند. مردم مؤمن، خانواده های شهدا و ایثارگران و همه اقشار اجتماعی در این مراسم اعتراض کردند و دارند و نمی توان از این مهم چشم پوشی کرد.

4- حداقل انتظار مردم از نهادها و افراد تصمیم گیر این است که علاوه بر ارائه گزارشی موثق و مستند از حادثه اخیر، بازنگری اساسی در سیاست برخورد با مسائل فرهنگی و مذهبی مانند حجاب صورت گیرد. انجام شد. ، تا دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگوار و در شرایط سخت نباشیم.در حال حاضر ایران نباید این همه هزینه و تنش برای کشور به همراه داشته باشد.

6565

دکمه بازگشت به بالا