عمومی

چهار نکته خوراکی درباره ریزش موی سر

اگرچه درمان هایی وجود دارند که نوید رشد مجدد و رشد مجدد مو را می دهند، که بسیاری از آنها گران و تهاجمی هستند، تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است راه آسان تری برای کاهش ریزش مو وجود داشته باشد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، عصر ایران او نوشت: “اگر به تازگی متوجه نازک شدن موهای ضخیم یا لکه بدون مو روی سر خود شده اید، باید بدانید که تنها نیستید و سالانه میلیون ها نفر در سراسر جهان ریزش مو را تجربه می کنند.” اگرچه درمان هایی وجود دارند که نوید رشد مجدد و رشد مجدد مو را می دهند، که بسیاری از آنها گران و تهاجمی هستند، تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است راه آسان تری برای کاهش ریزش مو وجود داشته باشد.

رژیم غذایی پرچرب می تواند باعث ریزش مو شود

مطالعه‌ای که در مجله نیچر منتشر شد نشان داد که در میان گروهی از موش‌هایی که از رژیم غذایی پرچرب یا استاندارد تغذیه می‌کردند، احتمال نازک شدن و ریزش مو در موش‌هایی که رژیم غذایی پرچرب داشتند بیشتر بود. به گفته دکتر هیرونوبو موریناگی، نویسنده ارشد این مطالعه، رژیم غذایی پرچرب با فراهم کردن سلول های بنیادی فولیکول مو که در بازسازی سلول های بالغ که باعث رشد مو می شوند، به موهای نازک کمک می کند.

اثرات رژیم غذایی پرچرب تنها در چند روز قابل مشاهده بود

در واقع طولی نکشید که یک رژیم غذایی پرچرب تاثیر قابل توجهی بر وضعیت مو و پوست آزمودنی ها گذاشت. تنها چهار روز بعد، دانشمندان توانستند تغییراتی را در وضعیت مو و پوست موش هایی که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه شده بودند، مشاهده کنند. همچنین نشانه هایی از افزایش استرس اکسیداتیو وجود داشت که با آسیب بافتی و افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط بود.

اضافه وزن یا چاقی نیز می تواند خطر ریزش مو را افزایش دهد

این اولین بار نیست که تحقیقات علمی ارتباط بین وزن، رژیم غذایی و ریزش مو را نشان می دهد. مطالعه ای در سال 2013 که در مجله آکادمی پوست آمریکا منتشر شد، نشان داد که در میان یک گروه 189 نفره از مردان با میانگین سنی 30.8 سال، افرادی که اضافه وزن یا چاق داشتند به طور قابل توجهی بیشتر در معرض ابتلا به آلوپسی (تجربه ریزش مو) بودند. افرادی که وزن طبیعی داشتند

با مصرف کمتر چربی و کلسترول می توانید ریزش مو را کاهش دهید

یک مطالعه در سال 2018 که در Scientific Reports منتشر شد نشان داد که در بین موش‌هایی که از رژیم غذایی غربی پرچرب تغذیه می‌شوند، استفاده از دارویی که مانع از تولید گلیکوزفنگولیپیدها (GSL)، انواع لیپیدها در غشای سلولی می‌شود، ریزش مو را معکوس کرده و از ریزش مو جلوگیری می‌کند. رنگدانه کمک می کند.

دکتر Subroto Chatterjee، پروفسور پزشکی در Johns می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که رژیم غذایی غربی باعث ریزش مو، سفید شدن مو و التهاب پوست در موش‌ها می‌شود و ما معتقدیم فرآیند مشابهی در مردانی که موهای خود را از دست می‌دهند و سفید می‌کنند، رخ می‌دهد. دانشگاه هاپکینز و نویسنده اصلی این مطالعه. زمانی رخ می دهد که از یک رژیم غذایی سرشار از چربی و کلسترول پیروی کنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا