فرهنگ و هنر

چه کسی می‌خواهد تا همیشه زنده بماند؟!

اخبار فرانسه و مکرون، آلمان و روابط این کشور با روسیه، فنلاند و پیوستن این کشور به ناتو و تحقیقات برای دستیابی به حیات ابدی خبرساز شده است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، آنچه در ادامه این مطلب می خوانید مروری بر مهمترین عناوین خبری روز شنبه 26 اردیبهشت ماه است که توسط آلبرت کوچویی، گوینده باسابقه رادیو گفته شده است:

گل اول ماکرون

کی میخواهد تا ابد زندگی کند ؟!

روزنامه های فرانسوی همچنان به آشفتگی انتخابات ریاست جمهوری این کشور نگاه می کنند. لوموند می نویسد: «امانوئل ماکرون از رویکرد جدید برای یک دوره پنج ساله دیگر استفاده خواهد کرد. او می خواهد همه چیز را تصاحب کند. حزب، نامزدهای مجلس و انتخاب نخست وزیر و تشکیل دولت. همانطور که فرانسوا اولاند گفت مکرون چنین قصدی دارد. من رئیس جمهور فرانسه هستم. من رهبر اکثریت نخواهم بود. و من رئیس حزب باقی نخواهم ماند.» مکرون در مبارزه با چپ های متحد در آن کشور آستین ها را بالا زد. هدف اول رهبر چپ است. ژان لوک ملانشون.

آیا آلمان می تواند؟

کی میخواهد تا ابد زندگی کند ؟!

روزنامه های آلمانی از جمله بیلد از تحریم واردات نفت و گاز از روسیه خبر می دهند. موریس شولاریک، اقتصاددان گفت: آلمان باید فورا واردات گاز از روسیه را متوقف کند. آلمان، برخلاف تصورات، می تواند زنده بماند. آلمان همیشه گفته است که “Get Nisht” ممکن نیست! مجارها در بروکسل در اتحادیه اروپا نیز همین را تکرار کردند. من نمی توانم! اما روبرت هایک، وزیر اقتصاد آلمان اخیراً گفت که این کار می تواند ظرف چند روز انجام شود و ذخایر سوخت روسیه در دو پالایشگاه در شرق قطع شود.

پیوستن به ناتو

کی میخواهد تا ابد زندگی کند ؟!

روزنامه های ایتالیایی از پیوستن یا عدم پیوستن به ناتو می نویسند. سوئد می نویسد که قصد دارد پس از فنلاند به ناتو بپیوندد. انتظار می رود هر دو کشور هفته آینده این کار را انجام دهند. اما منتقدان می‌گویند که کار سوئد سخت‌تر است. آنها می گویند که چنین اقدامی جامعه ای متخاصم با روسیه ایجاد می کند. فنلاند و سوئد، آخرین متحدان خارجی غرب، به دنبال عضویت در ناتو هستند.

در حاشیه خبر امروز می خوانیم:

فرار از مرگ

کی میخواهد تا ابد زندگی کند ؟!

اکونومیست در گزارشی ویژه می نویسد: چه کسی می خواهد برای همیشه زندگی کند؟ و بسیاری از مردم پاسخ می‌دهند… «پیتر وارد، نویسنده کتاب «بهای جاودانگی»، می‌گوید دانشمندان و میلیاردرها روی آن کار می‌کنند. به زندگی ابدی روی زمین برسید. اکنون گروهی از دانشمندان و میلیاردرهای فعال در زمینه فناوری ابری در تلاش هستند تا راهی برای انجام این تحقیقات بیابند. راهی برای جوان سازی مردم، فرار از مرگ.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا