عمومی

کارلوس ترک عادت نکرده است

تیم ملی ایران در حالی امروز به مصاف سنگال می رود که پیروزی مقابل اروگوئه توانست بخش زیادی از دلایل انتخاب سرمربی جدید تیم ملی را توجیه کند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز و به نقل از تمرین سهآنقدر او را می شناسیم که حتی با ریش سفید روی صورتش می توان به موقعیت ها و دغدغه های این روزهای او پی برد. او در روز بازی با اروگوئه با لباس ورزشی و چهره ای نتراشیده بدون توجه به مراسم بازی های ملی در کنار زمین ظاهر شد. آنچه در این سالها کمتر از او می دانستیم؛ مگر اینکه کار مهم تری برای انجام دادن وجود داشته باشد.

آنچه مسلم است زمان کافی برای ساخت تیمی که بتواند یکی از گزینه های صعود به مرحله بعد باشد، وجود ندارد همانطور که نمی تواند بهانه ای برای این فرصت محدود داشته باشد. به همین دلیل به قول خودش قصد دارد در صورت عدم پیشروی از هر ثانیه این مینی کمپ برای دفاع از عزت فوتبال ایران در بدترین حالت استفاده کند.

از اردوی اتریش خبر رسید این مربی پرتغالی روزانه بیش از 10 ساعت وقت خود را برای آماده سازی تیم ملی و آنالیز رقبا صرف می کند و این تنها از ساعاتی است که در کنار بازیکنان در زمین می گذراند.

او این عادت را ترک نکرده و همچنان وسواس عجیبی به جزئیات دارد، تا جایی که حتی کمبود وقت هم باعث نشده که عادت دیرینه اش را ترک کند و حتی به گفته برخی بازیکنان حاضر در اردو، حساسیت هایش بیشتر شده است. ، کاهش نیافته است. . (گفته می شود او در روز اول حضورش در اردوی اتریش با قطر تیرک دروازه ها مشکل داشت و تا رفع آن مشکل علامتی برای شروع تمرین نداد.)

بدون شک خبر عجیبی از آخرین اردوی تیم ملی در گرمای 40 درجه قطر به او رسیده و شاید به همین دلیل است که می خواهد با حفظ هر چه بهتر این اردو اختلاف خود را با سرمربی قبلی نشان دهد. احتمالا نزدیک کوه های آلپ..

به هر حال انگیزه شرکت در بزرگترین و باشکوه ترین کارناوال ورزشی جهان و برای چهارمین بار افتخاری بسیار شایسته بود که فردی با این حد از جاه طلبی نمی توانست به سادگی و بی تفاوتی از کنار آن بگذرد. در رفتار و بیانیه خود انعطاف بیشتری داشته باشید.

انتشار آن پست معروف در صفحه شخصی او از فضای صمیمی رختکن تیم ملی، اگرچه از نظر حرفه ای قابل توجیه نیست، اما عموما نتیجه داد و نمی توان تنها او را مقصر دانست. در واقع اگر کارلوس کی روش به نسل کنونی تیم ملی ایران که با وجود همه جذابیت ها و افتخاراتش بیشترین نقش را در ایجاد آن داشت، اعتقاد راسخ نداشت، هرگز پیشنهاد هدایت تیم ملی را نمی پذیرفت. حتی اگر این پیشنهاد از طرف خانواده باشد.

فراموش نکنیم که پس از گذشت دو سال، برخی رسانه های داخلی همچنان از آلکنا به خاطر قبول هدایت تیم ملی در بازی های المپیک ناراحت هستند. این سری از منتقدان مربی سرشناس جهان معتقدند که او قبل از هر چیز می خواست در بازی های المپیک شرکت کند.

برتری مقابل یکی از قوی ترین اروگوئه های سال های اخیر و بیشتر و عملکرد قابل قبول تیم ملی تنها در چند جلسه نشان داد که هنوز می توان روی درایت این پیرمرد 70 ساله پرتغالی حساب کرد یا به عبارتی شما. هنوز هم می تواند پشت سر او بازی کند.نقش او هیچ تفاوتی با نقش یک حرفه ای در بازی مافیایی ندارد که با درک درست از قواعد بازی و تحلیلش از ماجراهای روزانه تیمش را به بهترین شکل ممکن جلو می برد.

برای دانستن مهم ترین دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن شاگردانش از او کافی است به همان ویدئویی که در صفحه شخصی خود منتشر کرده و همزمان تایید صلاحیت مهدی تاج را منتشر کرده است، برگردیم. اینکه او با سالها معاشرت با سر الکس فرگوسن و تجربه فضای بزرگ ترین رختکن جهان به مرز مهارت در استفاده از کلمات کلیدی و هیجان بازیکنانش رسید. نشانه ای از مقاومت جانانه رامین رضاییان در برابر اصرار مهاجمان بی امان اسپانیایی برای عبور از روی خط دروازه را امروز در راهروی فدراسیون و مرکز ملی فوتبال و مجموعه پک می توان یافت. تصویری که بهترین نمونه ممکن از روحیه سلحشوری تیم ملی در آن مسابقات است. در دیدار اخیر تیم ملی مقابل اروگوئه، شجاع در دو نوبت بی خودانه توپ را به ضربات تند سوارز و والورده رساند و مانع از تهدید دروازه تیم ملی شد.

به این ترتیب و با در نظر گرفتن تمامی توضیحات فوق، شاید شخص دیگری به جای حاج صفی، طارمی، جهانبخش، انصاری فرد، عزت اللهی و… تمایل سی کیو برای حضور مجدد روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی را پنهان نکرده باشد. . برای رسیدن به خواسته خود حتی به جلسه محرمانه ای با وزیر ورزش رفتند و در فضای نماینده ای به بحث هایی پرداختند که پیش از این مرسوم نبود.

در واقع باید بپذیریم که این نسل از ملی پوشان فعلی تیم ملی در این 9 سال کم نظیر در تاریخ فوتبال ایران حیاتی ترین و بهترین دوران فوتبال خود را در عرصه ملی با این سرمربی تجربه کردند. آنها موقعیت کنونی خود را مدیون او هستند و من نمی توانم به کسی جز کارلوس اعتماد کنم. (البته در مورد این موضوع بحث های زیادی وجود دارد، زیرا اگر بخواهیم با دقت و منطق به این موضوع بپردازیم، می توان گفت مارک ویلموتس با تمام انتقادات متعددی که به او وارد شد، قربانی این موضوع شد. این اعتیاد شدید.)

پیروزی مقابل اروگوئه با تمام ستاره هایش ایده آل ترین اتفاق ممکن برای کی روش در این لحظه بود. او خیلی زودتر از آنچه تصور می کرد پاسخ اعتماد خود را از شاگردانش دریافت کرد. اکنون کمتر شاهد انتقاد از میانگین سنی بالای تیم ملی هستیم، اما کی روش در پاسخ به آن انتقادات نکته درستی را بیان می کند. او معتقد است که قانون افزایش تعداد جایگزین ها که پس از همه گیری به تصویب رسید، این کمبود را کمتر از همیشه نمایان می کند.

کی روش امروز در یکی از مهم ترین لحظات حضورش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران، تیمش را مقابل شاگردان الیو سیسه در موشن اینوست آرنا به میدان می برد. تیمی منسجم و متشکل از ستارگان مطرح باشگاه های اروپایی که مبارزه با آنها را می توان آخرین آزمون جدی تیم ملی ایران پیش از دیدار مقابل انگلیس در جام جهانی دانست.

جالب اینجاست که سنگالی ها در 15 بازی اخیر فقط یک بار شکست خورده اند و اتفاقاً یک شکست در زمان حضور کی روش در مصر اتفاق افتاده است. آنها و مصر با انجام سه بازی مهم (فینال جام ملت های آفریقا و مقدماتی جام جهانی) ناگهان به دشمنان قسم خورده تبدیل شدند.

اگرچه نتیجه بازی امروز مقابل سنگال نمی تواند معیار خوبی برای ارزیابی تیم ملی باشد، اما نباید فراموش کرد که اسکوچیچ با شکست مقابل الجزایر در دیداری دوستانه چه بهای گزافی را پرداخت. کی روش هرگز اشتباه اژدها را مرتکب نمی شود و با تمام قوا و احتمالا با ترکیبی متفاوت از دیدار اروگوئه به مصاف قهرمان آفریقا می رود تا سطح اعتماد خود و سربازانش را هر چه بیشتر بالا ببرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا