ورزشی

کاروان کاراته ایران با کسب 39 مدال رنگارنگ قهرمان آسیا شدکاروان کاراته ایران با کسب 39 مدال رنگارنگ قهرمان آسیا شد

در روز پایانی رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا، نمایندگان ایران در بخش انفرادی یک طلا و سه نقره کسب کردند و در نهایت ایران با مجموع ۳۹ مدال در تمامی رده‌های سنی این رقابت‌ها بر سکوی نخست آسیا قرار گرفت. .


به گزارش مجله تفریحی زیباروز، در آخرین روز از مسابقات قهرمانی کاراته آسیا 2021 قزاقستان به نمایندگی ذبیح الله پورشیب برگزار می شود وزن 84 کیلوگرم ایران به مدال طلا علی مسکینی در وزن 60 کیلوگرم، صالح اباذری در وزن 60 کیلوگرم و مبینا حیدری در وزن 68- کیلوگرم در فینال با شکست مقابل حریفان خود در دیدار پایانی به مدال نقره دست یافتند. در فینال وزن 84 کیلوگرم ذبیح الله پورشیب مقابل ریکیتا شیماده از ژاپن او ۴ بر ۳ پیروز شد و بر سکوی نخست آسیا قدم گذاشت.

پورشیب پیش از این دیروز (سه شنبه) در بازی اول از همه، جانی بک کره جنوبی در بازی دوم در هانتی مقابل انس بشارت با نتیجه 2-0 شکست خورد فلسطین او پیروز شد و سپس با شکست 4 بر 2 مقابل مازن الدوگل از عربستان به فینال راه یافت. در فینال وزن 60 کیلوگرم علی مسکینی با نتیجه 2 بر یک مغلوب عبدالله حمد از اردن شد و به مدال نقره بسنده کرد. دیروز در اولین مبارزه با نتیجه 3 بر 2 بدر الوتایی از عربستان سعودی شکست خورد، سپس 4 بر 2 سانکار هاری از مالزی او در بازی سوم با پیروزی 4 بر 2 مقابل رافائل آکپاروف پیش افتاد قرقیزستان او به فینال رفت. اما در فینال وزن 84+ کیلوگرم، صالح اباذری نیز شکست 4 بر صفر مقابل طارق حمدی از عربستان (نایب قهرمان) را پذیرفت. المپیک توکیو) به مدال نقره دست یافت.

اباذری روز گذشته در دور اول مانگلی بینا از کامبوج را 7 بر صفر شکست داد و سپس اوتمان ماجدا از کامبوج را شکست داد. عراق آنها در سومین دیدار مقابل سلیمان المولا از امارات غلبه کردند و به فینال راه یافتند. تا اندازه ای زنان همچنین مبینا حیدری نماینده وزن 68 کیلوگرم ایران در دیدار پایانی مقابل کایو سامویه از ژاپن با نتیجه 9 بر 2 شکست خورد و به مدال نقره دست یافت. حیدری پیش از این در رده سنی امید صاحب مدال طلا شده بود.

وی در دور اول در دور اول لی وونگ چوکا از هنگ کنگ را با نتیجه 4 بر یک شکست داد، سپس آسل کانا از قزاقستان را با نتیجه 10 بر 2 شکست داد و سپس با نتیجه 2 بر صفر فاطما خصیف از امارات را شکست داد. به فینال رسید. ایران در پایان رقابت‌های رده‌های سنی قهرمانی آسیا در قزاقستان با مجموع 39 مدال شامل 14 طلا، 10 نقره و 15 برنز بر سکوی نخست آسیا قرار گرفت. قزاقستان با 11 طلا، 8 نقره و 13 برنز دوم شد و ژاپن با 8 طلا، 1 نقره و 1 برنز سوم شد.

انتهای پیام//

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دکمه بازگشت به بالا