عمومی

کارگاه آموزشی برای موکب‌داران پیاده‌روی اربعین برگزار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

عزت الله ضربی در گفتگو با خبرنگار مهرا اظهار داشت: کارگاه آموزشی موکب داران و مسئولین سلامت پیاده روی اربعین در اردبیل برگزار شد.

وی افزود: این کارگاه با هدف تقویت خدمات اباعبدالله به زائران و تربیت خادم، متخصص در زمینه های مختلف با محوریت مشکلات اسکلتی و عضلانی و بیماری های زائران، پوشاک برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: با توجه به حضور چشمگیر مردم در مراسم اربعین حسینی، احتمال بروز و انتقال بیماری های واگیر از جمله کرونا و وبا وجود دارد و برای جلوگیری از بروز چنین بیماری هایی. بیماری ها، رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی ضروری است.

ضربی ادامه داد: با توجه به ضرورت آماده سازی موکب های اعزامی از استان های مختلف در ایام اربعین، بحث کمک های اولیه، گرمازدگی، ایجاد سردخانه در موکب مطرح شد. تریاژ آنها همچنین در این رژه نحوه کمک به مصدومان دسته جمعی، کمک های اولیه برای سوختگی، برق گرفتگی، تصادفات، شکستگی، احیای قلبی ریوی، مدیریت تجمعات دسته جمعی و مسائل بهداشتی و سلامت را یاد گرفتند.

وی مهمترین اهداف برگزاری این دوره ها را استفاده از اساتید مجرب، استفاده از روش های علمی جدید و به روز، ارتقای سطح دانش و همگن سازی دانش علمی مسئولان و کارشناسان با هدف ارائه خدمات تخصصی به زائران عنوان کرد. .

دکمه بازگشت به بالا