کاهش میانگین ۴۵٠ هزار تومانی در قیمت انواع قطعات سکه/ ثبات قیمتی سکه در کانال ۴٠ میلیون تومان

ثبات قیمت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به نوسانات در بازارهای جهانی در قیمت اونس طلا همچنین نوسانات قیمت سکه و طلا در بازار داخل، در مجموع هفته را کاهشی نسبت به ابتدای هفته تحلیل کرده و از کاهش ١٠٠ تا ٩٠٠ هزار تومانی بهای انواع قطعات سکه در بازار خبر داد.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با مجله تفریحی زیباروز در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت، نوسانات کاهشی و افزایشی بسیاری را در بازارهای جهانی شاهد بودیم؛ هرچند که اوایل هفته بیشتر افزایشی بود اما در روزهای پایانی هفته در مجموع کاهش پیدا کرد و نهایتاً با نوسانات افزایشی و کاهشی، ٧٧ دلار کاهش اونس جهانی طلا طی یک هفته اخیر اتفاق افتاد. در حال حاضر هر اونس جهانی طلا ٢٣٣٨ دلار است. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در بازارهای داخلی نیز نوسان قیمت در طول هفته وجود داشت اما در مجموع همچون بازارهای جهانی، کاهشی به پایان رسید.

وی در رابطه با آخرین قیمت سکه و طلا در بازار (طی معاملات پایانی هفته در روز پنجشنبه) و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، گفت: در مجموع یک هفته اخیر هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ١۵٠ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته در آخرین معاملات روز گذشته، ۴٠ میلیون و ٣٠٠ هزار تومان قیمت داشت. سکه تمام طرح قدیم اما کاهش قیمت قابل توجهی را در این هفته داشته و به ٣۶ میلیون و ٩٠٠ هزار تومان رسیده است که نسبت به ابتدای هفته، ٩٠٠ هزار تومان کاهش را تجربه کرد. نیم سکه‌ تقریباً ٨٠٠ هزار تومان کاهش داشته و در آخرین معاملات پایانی هفته به ٢٢ میلیون و ٨٠٠ هزار تومان رسیده است. ربع سکه‌ در پایان هفته ١۴ میلیون و ٨٠٠ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز هفت میلیون تومان در آخرین معاملات روز پنجشنبه معامله شد که به ترتیب ربع سکه ١٠٠ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی ٢٠٠ هزار تومان ارزان‌تر نسبت به ابتدای هفته بوده است.

بذرافشان خاطر نشان کرد: هر گرم طلای ١٨ عیار نیز با ٢٢ هزار تومان کاهش بها، نسبت به ابتدای هفته سه میلیون و ٣٢٢ هزار تومان به ازای هر گرم، مبنای معاملات طلا قرار گرفت. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه نیز گفت: حباب سکه نیز حدود ١۵٠ هزار تومان نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است. در آخرین معاملات سکه در بازارهای داخلی، هفت میلیون و ٨۵٠ هزار تومان از بهای هر قطعه سکه، حباب بوده است.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا