استان ها

کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر گشایش یافت

همزمان با دهه‌ مبارک فجر انقلاب اسلامی؛

کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر گشایش یافت

 همزمان با دهه‌ مبارک فجر انقلاب اسلامی، کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر با فضایی بالغ بر ۱۰۰ متر مربع به بهره‌برداری رسید.

اسلام رئیسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا اعلام کرد که در راستای توسعه زیرساخت‌های پژوهشی و توجه به ارتقای سطح علمی دانشجویان، ساخت و راه‌اندازی کتابخانه این دانشگاه با یک‌هزار و ۵۰۰ جلد کتاب و ۵۰۰ عنوان مختلف در فضایی بالغ بر ۱۰۰ متر مربع با هزینه ۳ میلیارد ریالی راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسید.

وی عنوان کرد: شهرستان بندرخمیر از ظرفیت‌های بالایی در حوزه اقتصاد دریامحور برخوردار است و تالاب بین‌المللی خورخوران یکی از ۲۵ تالاب بین‌الملی با چشم‌اندازی از جنگل‌های مانگرو از گونه‌های حرا و چندل در این شهرستان فرصت مغتنمی را در عرصه گردشگری ایجاد کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر افزود: پیگیری و توسعه مرکز تحقیقاتی تالابی یکی دیگر از مهم‌ترین برنامه‌های این دانشگاه در کنار بهبود و توسعه صنعت توریسم است.

کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر گشایش یافت

رئیسی با تأکید بر اینکه کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر با توسعه رشته‌ها بر مبنای آمایش و نیاز منطقه تکمیل می‌شود، افزود: توسعه زیرساخت‌ها پژوهشی با هدف راه‌اندازی مرکز رشد و باشگاه پژوهشگران جوان با هدف جذب جوانان مستعد و تشکیل اندیشکده‌های تخصصی در حوزه اقتصاد دریا و گسترش مرکز تحقیقاتی دریایی با نگاه تخصصی به حفظ و حفاظت از ذخیره‌گاه‌های گیاهی و جانوری دریا و تالاب خورخوران این شهرستان بر محور توسعه تحقیقات بر روی کاهش آلاینده‌های دریایی از برنامه‌های تکمیلی این دانشگاه است.

وی با اشاره به محدودیت منابع شهرستان بندرخمیر گفت: اعمال اولویت‌های حفاظتی و تقویت رویکرد‌های جایگزین امری ضروری بر حفظ زیست‌بوم‌های طبیعی شهرستان بندرخمیر است که با تشریک مساعی، مطالعه و نگاه تخصصی به موضوع و همراهی با متخصصان امر می‌تواند کمک قابل توجهی به توسعه محور‌های علمی، پژوهشی و اقتصادی کند که نقش دانشگاه در این عرصه بسیار مهم و حیاتی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر ابراز امیدواری کرد که با توجه به توانمندی و ظرفیت این منطقه در حوزه‌های مختلف و واقع شدن در کنار صنایع بزرگ نفت، گاز و فولاد با کمک مسئولان بتوان زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی رشته‌های متناسب با نیاز منطقه هرچه سریع‌تر جامه عمل پوشد تا بتوان نسبت به تربیت نیرو‌های بومی و ماندگار در استان قدم‌های مثبت و ارزشمندی برداشت.

دکمه بازگشت به بالا