کتابخوانی نقش مهم و تاثیرگذار در مقابله با عدم تمرکز دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

کتاب |کتابخوان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محسن افشارچی در آیین افتتاح کتابخانه عمومی خادم‌الرضا (ع) شهید آیت‌اله رئیسی شهرستان طارم، ضمن تبریک عید سعید غدیر و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای امنیت، اظهار کرد: کتابخانه عمومی خادم‌الرضا (ع) شهید آیت‌اله رئیسی شهرستان طارم چهارمین کتابخانه‌ای است که در دو سال گذشته افتتاح شده است. در کنار افتتاح کتابخانه‌های جدید چندین کتابخانه نیز به روز شده و تغییزاتی در کارکرد کتابخانه‌ها ایجاد کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه کتابخانه به یک مجموعه کارا تبدیل شده و استقبال خوبی از برنامه‌ها می‌شود، افزود: نسل ما به سمت یک نسل کم‌عمق و غیر متمرکز حرکت می‌کند و شاهد عدم تمرکز هستیم. انسان در فضای مجازی از یک پست به سمت پستی دیگر می‌رود و در چند سال آینده مشکلاتی خواهیم داشت.

استاندار زنجان تصریح کرد: تمرکز امر بسیار مهمی است و انسان درحال حاضر از حالت تمرکز خود خارج می‌شود. آنچیزی که می‌تواند با عدم تمرکز مقابله کند کتاب است. با ترویج کتاب و کتابخوانی می‌توانیم با سطحی بودن و عدم تمرکز مقابله کنیم.

افشارچی با بیان اینکه جامعه هدف کتابخانه به اینگونه است که هر کسی در این جامعه هدف می‌گنجد و هرکسی می‌تواند از برنامه‌های آن استفاده کند، ادامه داد: در برنامه‌های فرهنگی کتابخانه نقطه ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به تأسیس چهار کتابخانه در دو سال اخیر در استان زنجان، عنوان کرد: کتابخانه هلال احمر که به کتابخانه‌های عمومی استان زنجان اعطا شده به یک مکان شیک تبدیل خواهدشد، در روستاها نیز از مکان های متروکه برای تبدیل به کتابخانه استفاده می‌کنیم.

افشارچی خاطرنشان کرد: کتابخانه یک محل فرهنگی تاثیرگذار است. حضور کودکان و نوجوانان در این مکان کمک به جامعه خود و بشریت است.

دکمه بازگشت به بالا