ورزشی

کسب چهار مدال رنگارنگ توسط آزادکاران در روز نخست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، در پایان رقابت های پنج وزن نخست، علیرضا کریمی تا ۸۶ کیلوگرم و مجتبی گیلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم، نقره محمدصادق فیروزپور در وزن ۷۴ کیلوگرم و مرتضی قیازی مدال طلا را به دست آوردند. 65 کیلوگرم برنز رسید

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

* در وزن 57 کیلوگرم رضا مومنی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل حکمت الله وحیداف از تاجیکستان با نتیجه 6 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد. مقابل الف. مومنی حریف قرقیزستانی از دور مسابقات کنار رفت.

* در وزن 65 کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور اول مقابل حمزه علایا ترک با نتیجه 6 بر 2 پیروز شد. در دومی نیز 8 بر 4 مقابل حاجی علی به ثمر رسید اف صاحب طلا، نقره و برنز المپیک جهان مقابل آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، مقایسه به دوئل مقدماتی رفت. نماینده کشورمان در دیدار برای صعود با نتیجه 4 بر 2 مقابل سد امید جلال اف از ازبکستان گذشت و به مدال برنز رسید.

* در وزن 74 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور نخست فضلی را 9 بر 6 شکست داد. اریلماز ترکیه را شکست داد. او در دور بعد با نتیجه 13 بر 4 پیروز شد میل ایزاکوف او اردن را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله برعکس است نور کجاست؟ کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید و به فینال راه یافت. فیروزپور در فینال توران را با نتیجه دو بر یک شکست داد بایراموف وی اهل آذربایجان بود و به مدال نقره رسید.

* در دسته منهای 86 کیلوگرم علیرضا کریمی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر کاریپبایف او قرقیزستان را از جبهه اشغال کرد. او دور بعد را با نتیجه 10 بر صفر برد بنف فاتح از الجزایر را شکست داد و راهی فینال شد. وی در فینال با نتیجه 9 بر صفر مقابل ابوبکر پیروز شد آباکاروف او از آذربایجان پیش بود و با توجه به ادامه ندادن حریفش به دلیل مصدومیت پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

* در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 10-0 بایسال کوباتوف قرقیزستان پیروز شد. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر رحمان جان را شکست داد محمود بیکوف او تاجیکستان را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله برعکس است او آمد ابراگیموف وی با نتیجه 13 بر 2 پیروز شد و راهی فینال شد. گیلیج در این دیدار مقابل مصطفی دو بر صفر است سیسی او که از ترکیه پیش بود با توجه به مصدومیت این کشتی گیر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

دومین مسابقه روز جمعه روز پنجشنبه از ساعت 13 برگزار می شود و مجید دستان تا 61 کیلوگرم، حسین اباذری تا 70 کیلوگرم، علی سوادکوهی تا 79 کیلوگرم، احمد بازیری تا 92 کیلوگرم و سید مهدی هاشمی تا 125 کیلوگرم برگزار می شود. رقابت خواهد کرد. آنها تنها می روند.

دکمه بازگشت به بالا