عمومی

کشاورزان شادگانی خطر آتش سوزی مزارع را جدی بگیرند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید حلیم بیا دیگه نژاد مهرو گفت: با توجه به تابستان گرم پیش رو، احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل ها و زمین های کشاورزی با کوچکترین سهل انگاری و خطای انسانی دور از دسترس نیست.

وی افزود: همه ساله در زمان برداشت محصولات کشاورزی آتش سوزی گندم، جو و کلزا ما معتقدیم رعایت چند نکته ساده می تواند از این اتفاق جلوگیری کرده و به کشاورزان آسیب برساند.

رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شماره یک شهرداری شادگان یادآور شد: کشاورزان از دپو سعف از نخل های خشک شده و بسته های کاه و علوفه خشک در زمین های کشاورزی به منظور پاکسازی محیط کشاورزی خود اکیداً خودداری شود.

وی ادامه داد: آتش به سرعت در مناطقی که علف خشک وجود دارد گسترش می یابد و این آتش به صورت دایره ای به اطراف خود گسترش می یابد و به سرعت منطقه بسیار وسیعی را فرا می گیرد. بنابراین چندین برابر سریعتر از آتش سوزی های دیگر گسترش می یابد زیرا باد باعث می شود آتش در آن محیط ها سریعتر گسترش یابد.

بیا دیگه نژاد تاکید کرد: از رهاسازی ظروف شیشه ای و پلاستیکی در زمین های کشاورزی خودداری کنند و رانندگان در هنگام عبور از جاده های بین شهری از پرتاب ته سیگار به بیرون از خودروها خودداری کنند.

وی افزود: به نخلداران و کشاورزان شادگانی توصیه می شود نسبت به برداشت محصولات به ویژه گندم، جو و کلزا با رعایت نکات ایمنی از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنید.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شماره یک شهرداری شادگان از کشاورزان این شهرستان خواست در صورت مشاهده آتش سوزی سریعا با شماره تلفن 125 تماس گرفته و با رعایت نکات ایمنی از گسترش آتش قبل از حضور آتش نشانان در محل جلوگیری کنند.

دکمه بازگشت به بالا