اقتصادی

کشتی گیران ایران در هر رقابتی قوی هستند/ هنوز هم بهترین تیم جهان هستیم!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، محمد قربان‌علیف کشتی گیری بود که در دسته سبک وزن برای روسها کشتی می گرفت.  او قهرمان مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۶ و برندهٔ مدال برنز این مسابقات در ۲۰۱۳ و نیز قهرمان ۲ دورهٔ مسابقات قهرمانی اروپا در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ بوده است.
او پس از بازنشستگی مدتی به عنوان دستیار در کنار جامبولات تدیف به عنوان مربی مشغول به فعالیت بود و پس از برکناری این مربی نامدار و انتخاب گاتسالوف به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد روسیه هم اکنون به عنوان مربی تیم در کنار او وظیفه کوچینگ کشتی گیران روسیه را بر عهده دارد.
این مربی همراه با کشتی گیران روسیه به همراه گاتسالوف سرمربی این تیم برای حضور در جام باشگاه‌های جهان در ایران حضور دارد. 
به همین دلیل و در آستانه شروع این مسابقات درباره آخرین وضعیت شرایط کشتی گیران روسیه خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا با او صحبت های زیر را انجام داده است:
آنا: شرایط ورزشکاران شما برای حضور در رقابت های جام باشگاه های جهان چطور است؟
تمرینات خوبی برای این مسابقات پشت سر گذاشته ایم و باید گفت تیم ما هنوز هم بهترین تیم جهان است و ما فقط برای پیروزی به ایران می آییم.
آنا: درباره نمانیده ایران چه صحبتی دارید؟ ایران نیز یکی از قوی‌ترین تیم‌های جهان در هر رقابتی است، واقعا برای هر ۲ تیم رقابت سختی خواهد بود، اما جدا از هر چیزی به نظرم تماشاگران مسابقات جذابی خواهند دید. ورزشکاران شما بسیار خوب و قوی هستند و این را در هر مسابقه‌ای که رفته اند نشان داده اند.
آنا: خیلی‌ها می‌گویند رقابت قهرمانی بین شما و نماینده ایران است. نظرتان در این مورد چیست؟
من هنوز نمی‌دانم که تیم‌های دیگر با چه نفراتی به کشور شما می‌آیند، اما ما می‌خواهیم مانند همیشه بهترین نتیجه را بگیریم. تیم ایرانی هم به دنبال رسیدن به جام قهرمانی است و باید ببینیم در مسابقات چگونه شرایط دنبال خواهد شد.
آنا: چرا باید سیاستمداران مانع از حضور ورزشکاران شما در مسابقات شوند؟
بله، شما درست می‌گویید، اما سیاستمداران مدت زیادی است که وارد ورزش شده اند و با تصمیم‌های غلط خود مانع از ایجاد روح پاک در ورزش شده اند.
کشتی گیران ایران در هر رقابتی قوی هستند/ هنوز هم بهترین تیم جهان هستیم!
آنا: چقدر امیدوار هستید که بتوانید دوباره در مسابقات جهانی و مختلف دیگر حضور پیدا کنید؟ 
ما هم امیدواریم تمام این اتفاقات ختم به خیر شود و دوباره بتوانیم در مسابقات باشیم.
آنا: اوضاع با گاتسالوف در تیم شما چطور پیش می‌رود؟
ما خیلی خوب هستیم. به گاتسالوف احترام می‌گذاریم و مطمئن هستیم که تیم ما با او عملکرد بهتری در مسابقات خواهد داشت. او در دوران قهرمانی افتخارات زیادی کسب کرده و مطمئنیم که در مربیگری هم می‌تواند برای ما بهترین باشد.
آنا: صحبت‌هایی درباره حضورتان در قاره آسیا شنیده شده برای حضور در بازی‌های آسیایی چقدر امیدوار هستید تا این اتفاق برای شما رقم بخورد.
ما هنوز نمی‌دانیم، اما صحبت‌هایی مبنی بر حضور روسیه در آسیا و حتی بازی‌های آسیایی وجود دارد و حتی رییس فدراسیون هم به ما درباره این مساله گفته است. 
آنا: شرایط کشتی گیران شما در تمرینات چطور است؟
در حالی که کشتی گیران ما در فرم خوبی نیستند، اما باز آن‌ها تمرین می‌کنند تا از شرایط آمادگی دور نشوند. البته تنها تمرین کردن کافی نیست و نیاز است در مسابقات ببینیم شرایط آن‌ها چطور پیش می‌رود.
کشتی گیران ایران در هر رقابتی قوی هستند/ هنوز هم بهترین تیم جهان هستیم!
آنا: وضعیت عبدالرشید چگونه است و چطور با شرایط موجود کنار می‌آید؟
رشید در شرایط خوبی است، زیرا او به طور پیوسته تمرین می‌کند تا آمادگی خود را حفظ کند. او تشنه حضور دوباره در مسابقات و کسب افتخارات است.
آنا: کشتی گیران شما در جام یاریگین و همچنین لیگ پادوبنی با کشتی گیران ایران مسابقه دادند، به عنوان مربی نتایج و عملکرد آن‌ها را چطور دیدید؟
تیم ما در تمام اوزان در جام یاریگین تقریباً مقابل نمایندگان ایران پیروز شدند و عملکرد خوبی داشتند. حتی در لیگ پادوبنی قرقیزستان هم عملکرد خوبی دیدیم و این نشانه خوبی از آمادگی بالای آنهاست تا دوباره بتوانند با حضور در رقابت‌های مهم به عناوین خوبی برسند. با حضور حتی در برخی مسابقات داخلی کمک خوبی است تا کشتی گیران ما آمادگی خودشان را بسنجند که در چه شرایطی هستند. انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا