حوادث

کشف سکه‌های عتیقه در راه‌آهن

فرمانده پلیس راه آهن کشور از کشف ۱۴۰ قطعه سکه عتیقه قاچاق در ایستگاه راه‌آهن زرند به ارزش ۱۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز،  سردار حشمت اله ملکی در این باره گفت: در راستای مقابله قاطعانه با معضل شوم قاچاق و قاچاقچیان کالا و ارز در پلیس پیشگیری فراجا، مأموران پلیس راه آهن مستقر در ایستگاه زرندحین کنترل و بازرسی وسایل همراه مسافران به بار همراه یکی از آنان مشکوک می شوند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران مستقر در سالن مسافری به وسیله دستگاه آشکار ساز وسایل همراه مسافر مورد اشاره را به صورت دقیق پایش و تعداد ۱۴۰ قطعه سکه عتیقه فاقد مجوز حمل را که به صورت ماهرانه ای در داخل ساک مسافرتی جاسازی شده بود، کشف کردند.

فرمانده پلیس راه آهن کشور با بیان اینکه کارشناسان ارزش سکه های مکشوفه را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند، گفت: در این خصوص پرونده قضائی تشکیل و موضوع تحت رسیدگی است.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده پلیس راه آهن کشور با اشاره به ادامه تحقیقات از متهم برای شناسایی نحوه فعالیت این افراد در تهیه سکه های عتیقه و رابطان آنها گفت: قاچاق اشیاء عتیقه و آثار باستانی، تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می رود که در این رابطه از شهروندان می خواهیم در صورت اطلاع از فعالیت افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه مراتب را به پلیس اعلام نمایند.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا