فرهنگ و هنر

کلیشه‌زدایی‌هایی از جنس «بچه مهندس»

کنفرانس مطبوعاتی سریال “مهندس بچه 3” با حضور عوامل این سریال در مرکز همایش رادیو و تلویزیون برگزار شد. در این جلسه دغدغه اصلی این سریال تولید ملی بوده و اینکه با استفاده از کلیشه ها می توان به نتیجه مطلوب رسید.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، در این نشست تهیه‌کننده سعید سعدی ، کارگردان علی غفاری ، نویسنده حسن وارسته و بازیگرانی چون روزبه حصاری ، سعید کریمی ، کاوه سماکباشی ، شیوا خسرومهر ، مهشید جوادی و محمود خسرومنش حضور داشتند.

در بخشی از جلسه درباره فیلمبرداری دنباله ، این کارگردان گفت: “مطالبات ادامه تولید این سریال توسط بینندگان و طرفداران تعیین شده است ، اما برای ادامه کار ما نیاز به داستان و نقشه جالب دیگری داریم.”

غفاری اضافه کرد: “عوامل این سریال تمایل دارند تا موفقیت جوانان ایرانی را در قالب این داستان ادامه دهند. این امر مستلزم دستیابی به یک ایده خوب برای ادامه جذابیت و جذابیت داستان است.”

در پاسخ به سوالی درباره پایان داستان درباره شخصیت های این سریال ، حسن وارسته ، نویسنده کتاب “کودک مهندس 3” ، گفت:

وی همچنین درباره فداکاری جواد صحبت کرد ، که در قسمت آخر به طور ناگهانی تغییر می کند: “در داستانهای قدیمی نیز می بینیم که مثلاً سرقت سالها ادامه داشته است ، اما ناگهان با یک مگس پرور تغییر مسیر می دهد یا هور با شنیدن سخنان امام حسین ناگهان تغییر می کند.” جواد جوادی سالهاست که عشق یک طرفه را برقرار می کند و در دو فصل قبل ، وقتی مژگان به خانه عباسی می رفت ، جواد به دنبال او می رفت و هر وقت جستجو می کرد به دنبال او می گشت. در فصل سوم ، علاقه جواد وابستگی به نوجوانی و جوانی است. او به دنبال عشق و دانش است و در آخرین شب آگاهی می یابد و می فهمد که باید در جای دیگر به دنبال دانش و عشق باشد.

وی اضافه کرد: “ما می خواستیم که جواد معاینه کند و بعضا هموطنان مرضیه بودند.” خاک برای ما مهم است. در سرتاسر جهان پرچم و کارهایی که برای خاک انجام می شود مهم است. حتی وقتی فیلم “ژوراسیک” ساخته می شود ، پایان آن با یک پرچم به پایان می رسد. “Baby Engineer 3” همچنین به تولید ملی مربوط می شود زیرا در مورد یک پروژه ملی صحبت می کند ، و اهمیت خاک و میهن برای آن بسیار مهم است.

روزبه حصاری که نقش “جواد جوادی” را بازی می کند ، درباره تغییر عشقش در این سریال نیز گفت: “همه می گویند ، آیا یک مرد می تواند خیلی مثبت باشد ؟!” من موافقم. زیرا در جامعه شخصیتهای زیادی از این مدل داریم؛ اما فکر نمی کنم شخص بتواند مدت طولانی در یک شخص عاشق شود و عاشق دیگری شود. اما به نظر جواد جوادی این اتفاق خواهد افتاد. با این حال ، باور کنید یا نه ، این نباید روی بازی من تأثیر بگذارد.

کاوه سماکباشی بازیگر دیگر سریال “مهندس کودک” درباره عدم کار خود در سالهای اخیر گفت: “در سالهای اخیر سعی کرده ام گزینشی باشم و شغلهایی را قبول کنم که بتوانم درخواست دهم و آن ها از نظر کیفی قابل قبول هستند.”

وی افزود: “وقتی به من پیشنهاد شد كه در” Engineer Kid 3 “بازی كنم ، به یك گروه دوست داشتنی پیوستم. بسیار خوشحالم كه در این سریال بازی كردم و آن را تابلوهای رانندگی خود می دانم. خب ، گروه و عوامل و صبر مدیر و تهیه كننده و آرامش آنها دلایل من برای شرکت در این پروژه بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا